piątek, 28 września 2018

Blisko 5 ton elektrośmieci

To efekt bezpłatnej zbiórki zorganizowanej przez miejskie spółki – Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS i Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne.

Akcja przeprowadzona w myśl hasła „Nie zatruwaj, segreguj, przekaż w dobre ręce” była odpowiedzią na międzynarodową kampanię „Sprzątanie Świata”. Kampania polega na zbiorowym usuwaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.

Zbiórka odbyła się w związku z wnioskami samych mieszkanek i mieszkańców. Wcześniej została szeroko nagłośniona w lokalnych mediach. Przez blisko miesiąc miejskie spółki zachęcały do skorzystania z Mobilnego Punktu Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych i przekazania mu elektrośmieci oraz innych odpadów problemowych. Mobilny punkt odwiedził wszystkie dzielnice – można tam było oddać zużyty sprzęt, który następnie przetransportowano do Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Sobuczynie. Zebrano ponad 4,74 ton elektroodpadów takich jak pralki, lodówki, żelazka czy telewizory.

Choć akcja dobiegła końca, nadal można korzystać z Mobilnego Punktu Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych w dogodnym dla siebie terminie. Wystarczy zgłosić taką potrzebę pod numerem 530 469 099 lub e-mailem na adres elektrosmieci@czpk.czest.pl 
Organizator – czyli Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne – odbiera sprzęt z dowolnego piętra budynku. 
Zgłoszenia przyjmowane są w godz. 7.00-15.00.
Źródło: FUM Częstochowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz