piątek, 18 stycznia 2019

Filharmonia Częstochowska zaprasza!

24.01.2019, godz. 18.00 Foyer Filharmonii  

WERNISAŻ WYSTAWY BEATY TWARDOWSKIEJ „KOLORY KARNAWAŁU”

Urodzona w Częstochowie Beata Twardowska jest absolwentką PLSP im. Jacka Malczewskiego oraz Akademii J. Długosza, gdzie uzyskała dyplom z projektowania graficznego w pracowni prof. Zdzisława Żmudzińskiego. Po studiach zajęła się projektowaniem graficznym i grafiką komputerową. Po ponad dziesięciu latach przerwy powróciła do malarstwa sztalugowego. Pierwsza kolekcja "masek weneckich" została wystawiana w galerii w Południowej Carolinie (USA). Wiele z nich tam zostało. Od początku roku 2018 powróciła do kolorowych masek weneckich, które prezentuje w Filharmonii.

Wstęp na wernisaż wolny.

Wystawę można oglądać do 03.03.2019 podczas imprez odbywających się w Filharmonii

25.01.2019, godz. 19.00 Sala koncertowa 
KONCERT PRZED PORTUGALSKIM TOURNÉE

 • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
 • Artur Pizarro - fortepian
 • Nuno Côrte-Real – dyrygent
w programie: Maurice Ravel – Suita Moja matka gęś, Nuno Côrte-Real – Rock - tribute to Ligeti op. 21b, Siergiej Rachmaninow – III Koncert fortepianowy d-moll op. 30 

Koncert symfoniczny przed portugalskim tournée Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej, które będzie miało miejsce na początku lutego. Wcześniej repertuar, który zabrzmi m.in. w Lizbonie, wykonany zostanie w Częstochowie. 
Za pulpitem dyrygenckim stanie Nuno Côrte-Real (także autor utworu Rock, jeden z najważniejszych współczesnych portugalskich kompozytorów), solistą będzie ceniony za swą wszechstronność pianista Artur Pizarro. 


30.01.2019, godz. 18.50 Sala kameralna  
AKADEMICKI KONCERT KAMERALNY 

 • Wystawa: Włodzimierz Karankiewicz (Instytut Sztuk Pięknych UJD)
 • Wykład: „Jaka jest nasza jakość życia? Szanse i zagrożenia, mieć czy być?” Agata Woźniak-Krakowian (Zakład Psychologii UJD

Koncert: Marcin Łukaszewski - fortepian (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie)
w programie: twórczość fortepianowa Stanisława Moniuszki 

08.02.2019, godz. 19.00 Sala koncertowa  
GORĄCA AFRYKA

 • Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum
 • Janusz Siadlak - dyrygent
 • Marcin Serwaciński, Andrzej Michalak - instrumenty perkusyjne

Niesamowicie energetyczne, porywające utwory wprost z RPA, Botswany, Ugandy czy Ghany - to widowisko to potężna dawka pozytywnej energii. Filharmonia Częstochowska będzie grzmieć - bębny, klaskanie i tupanie - mówiąc prosto wielka, afrykańska radość z muzyki. Kiedy na zewnątrz będzie mroźno, w gmachu Częstochowskiej Filharmonii zrobi się naprawdę gorąco. A wszystko to za sprawą Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum i Janusza Siadlaka oraz perkusistów Marcina Serwacińskiego i Andrzeja Michalaka.

14.02.2019, godz. 19.00 Sala koncertowa  
MŁYNARSKI SYMFONICZNIE KONCERT WALENTYNKOWY

 • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
 • Iza Połońska – wokal
 • Zbigniew Zamachowski
 • Michał Grott – bas, Piotr Pietrzak – perkusja, Leszek Kołodziejski – fortepian, akordeon, aranże

Iza Połońska po sukcesie projektu "Połońska śpiewa Osiecką" powraca do naszej Filharmonii w Walentynki, aby zaprezentować - jak sama mówi, śpiewając i snując opowieść - najbardziej znane piosenki Mistrza Wojciecha Młynarskiego, a wśród nich: KOCHAM CIĘ ŻYCIE!, OGRZEJ MNIE, JESZCZE W ZIELONE GRAMY. Na scenie zobaczymy ponadto: Zbigniewa Zamachowskiego - aktora, który miał przywilej współpracować z Wojciechem Młynarskim, basistę Michała Grotta, perkusistę Piotra Pietrzaka, Leszka Kołodziejskiego (aranżera projektu, który zagra na akordeonie i fortepianie) oraz Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej.
Więcej www.filharmonia.com.pl/events.php?ItemId=1202

***

Szczegółowy repertuar: http://czest.info/Filharmonia-Czestochowska-repertuar-LUTY2019

*****

Więcej szczegółów oraz sprzedaż i rezerwacja biletów online na www.filharmonia.com.pl
Kasa Filharmonii tel.: 795 451 438 czynna poniedziałek-piątek 09.00-19.00 oraz w miejscu koncertu na godzinę przed rozpoczęciem

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz