piątek, 4 stycznia 2019

Wielka Gala Noworoczna w Filharmonii Częstochowskiej już 6 stycznia!

Filharmonia Częstochowska zaprasza 6 styczna do Sali Koncertowej na: 

WIELKĄ GALĘ NOWOROCZNĄ

SOPRANISSIMO vs TRE VOCI

Wystapią:Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
  • Adam Klocek – dyrygent
  • SOPRANISSIMO: Agnieszka Adamczyk, Joanna Horodko, Agnieszka Sokolnicka
  • TRE VOCI: Voytek Soko, Mikołaj Adamczyk, Miłosz Gałaj
  • Magdalena Miśka-Jackowska - prowadzenie koncertu
***
Jedyna w swoim rodzaju Gala w której na scenie spotkają się dwa żywioły - śpiewaczki "Sopranissimo" i tenorzy "TREvoci". Kobiece piękno i męska siła, liryczny kunszt i bohaterska odwaga. W programie koncertu znajdą się utwory muzyki operowej, wielkie arie, znane przeboje, hity muzyki filmowej i musicalowej.

Sopranissimo: Agnieszka Adamczyk, Joanna Horodko, Agnieszka Sokolnicka to trzy śpiewaczki operowe, które własny talent, pracowitość i umiejętności połączyły w niezwykły muzyczny koktajl - urody, wspólnej pasji i harmonii. Każda z nich ma na swoim koncie znaczące sukcesy i pokaźny dorobek artystyczny.

TREvoci: Voytek Soko, Mikołaj Adamczyk, Miłosz Gałaj to artyści nowej generacji, przepełnieni miłością do ludzi i świata, w którym ponad wszystkimi podziałami króluje muzyka. Trzy indywidualności, trzy zróżnicowane głosy i jedna wielka przyjaźń. Z takiej mieszanki stworzył się charyzmatyczny koktajl mołotowa, którego największym atutem są występy na żywo.

W najbliższym czasie polecamy miedzy innymi :

  • 24.01.2019, godz. 18.00 Foyer Filharmonii 
WERNISAŻ WYSTAWY BEATY TWARDOWSKIEJ „KOLORY KARNAWAŁU”
***

Urodzona w Częstochowie Beata Twardowska jest absolwentką PLSP im. Jacka Malczewskiego oraz Akademii J. Długosza, gdzie uzyskała dyplom z projektowania graficznego w pracowni prof. Zdzisława Żmudzińskiego. Po studiach zajęła się projektowaniem graficznym i grafiką komputerową. Po ponad dziesięciu latach przerwy powróciła do malarstwa sztalugowego. Pierwsza kolekcja "masek weneckich" została wystawiana w galerii w Południowej Carolinie (USA). Wiele z nich tam zostało. Od początku roku 2018 powróciła do kolorowych masek weneckich, które prezentuje w Filharmonii.

Wstęp na wernisaż wolny
Wystawę można oglądać do 03.03.2019 podczas imprez odbywających się w Filharmonii

  • 25.01.2019, godz. 19.00 Sala koncertowa 

KONCERT PRZED PORTUGALSKIM TOURNÉE


wystąpią: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej, Raúl da Costa– fortepian, Nuno Côrte-Real – dyrygent 

w programie: Maurice Ravel – Suita Moja matka gęś, Nuno Corte-Real – Rock, Siergiej Rachmaninow – III Koncert fortepianowy d-moll op. 30

****
Koncert symfoniczny przed portugalskim tournée Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej, które będzie miało miejsce na początku lutego. Wcześniej repertuar, który zabrzmi m.in. w Lizbonie, wykonany zostanie w Częstochowie. Za pulpitem dyrygenckim stanie Nuno Côrte-Real (także autor utworu Rock, jeden z najważniejszych współczesnych portugalskich kompozytorów), solistą będzie ceniony za swą wszechstronność pianista Raúl da Costa.

____________

Sprawdź szczegółowy repertuar Filharmonii Częstochowskiej: 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz