środa, 2 stycznia 2019

XXII Jurajski Przegląd Grup Kolędniczych HERODY 2019 - 27 stycznia 2019 r. - Niegowa

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do udziału w XXII Jurajskim Przeglądzie Grup Kolędniczych HERODY 2019. Przegląd ma charakter konkursu skierowanego do autentycznych i rekonstruowanych grup kolędniczych z terenu szeroko pojętej Jury. 

Celem imprezy jest ukazywanie, propagowanie i utrwalanie różnorodności obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia i karnawałem. Istotnym założeniem organizatorów jest też integracja międzypokoleniowa i przekazywanie tradycji z pokolenia na pokolenie. Do konkursu mogą zgłosić się grupy: herodowe, ostatkowe, kolędnicze złożone zarówno z dorosłych jak i dzieci, w przeglądzie rokrocznie biorą udział osoby w różnym przedziale wiekowym. Na zgłoszenia oczekujemy do 11 stycznia 2019 r.

Część konkursowa poprzedzona zostanie barwnym korowodem kolędników po ulicach miejscowości, w skład którego wejdą członkowie zespołów, zaproszeni goście i mieszkańcy Niegowy. Zaprezentowane przedstawienia oceniane będą przez jury składające się z etnografów i folklorystów, a laureaci otrzymają nagrody finansowe.

Podczas konkursu zostanie wyłoniona grupa która otrzyma nominację do udziału w Góralskim Karnawale w Bukowinie Tatrzańskiej.
Przegląd jak w poprzednich latach organizowany jest przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Niegowie i Urzędem Gminy Niegowa.
Miejsce: Sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Niegowie
Koordynator: Elżbieta Miszczyńska, tel. 34 366 59 65, e-mail: folklor@rok.czestochowa.
Szczegóły na stronie: http://rok.czestochowa.pl/events.php?GroupId=1&ItemId=675
Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/556181191475629/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz