czwartek, 31 stycznia 2019

Nietypowe warsztaty w Jurajskiej. Nauczą dzieci troski o psa!

W Galerii Jurajskiej dzieci będą mogły nauczyć się rozpoznawać psie humory oraz organizować zwierzakowi zabawę. Wszystko w ramach warsztatów „Psiej Edukacji”, jakie organizuje centrum handlowe w najbliższą niedzielę.

W Galerii Jurajskiej odbędą się nietypowe warsztaty, podczas których najmłodsi będą mogli poznać podstawy wychowania psa i obchodzenia się na co dzień z czworonogiem.

Uczestnicząc w zajęciach dzieci dowiedzą się m.in. jak rozpoznawać psie emocje, organizować psu czas wolny, przygotować legowisko czy zaspokajać codzienne psie potrzeby, związane np. ze spacerem, dietą czy ruchem.

Ponadto, dzieci nauczą się, jak podchodzić do pupila i karmić go, a nawet jak reagować, gdy ten robi się agresywny. Same warsztaty będą miały format zabawy.
Oprócz instruktorów i animatorów poprowadzą je także 3 rasowe psy – 2 golden retrievery Blues i Jazz oraz foksterier Toro.

Ciekawostką zajęć będzie możliwość wejścia w psi świat. Umożliwią to specjalne gogle do wirtualnej rzeczywistości i film pokazujący otoczenie z perspektywy czworonoga. Na tym jednak organizatorzy nie poprzestaną.

Na warsztatach dzieci dowiedzą się także o tym, dlaczego jest tak wiele psich ras oraz jak na co dzień pracują czworonogi pomagając np. niewidomym i osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Organizatorzy odpowiedzą także na pytania – czy pies potrzebuje ubranek?

Co istotne, podczas specjalnych zabaw dzieci nauczą się w jaki sposób reagować, kiedy znajdą się w towarzystwie agresywnego psa. Warsztat ma nauczyć je odpowiednich zachowań, które mogą w przyszłości uratować życie.

- To nietypowa lekcja i zabawa, która uczy dzieci pracy z psem i odpowiedzialności. Pokazujemy, że pies nie jest chwilową zabawką i kaprysem, a zobowiązaniem, do którego musimy podejść na poważnie, poznając lepiej psie zwyczaje – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, marketing manager Galerii Jurajskiej.

- Warsztaty te kierujemy do każdego, kto ma w domu szczeniaka lub dorosłego psa, planuje kupno psa rasowego lub adopcję ze schroniska. To lekcja i zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – dodaje.

Warsztaty „Psiej Edukacji” odbywają się w Jurajskiej w ramach Centrum Niedzielnej Rozrywki.

Jest to specjalna oferta na niedziele niehandlowe, z jaką wyszła galeria. Oprócz regularnie odbywających się zabaw, klienci mogą w tym czasie skorzystać także z czynnego 8-salowego kina, bawialni dla dzieci i młodzież Bajkowy Labirynt, 18 kawiarni i restauracji oraz studia fitness.

Warsztaty zaczynają się o godz. 12 i potrwają do godz. 17. Wejście do galerii w niehandlową niedzielę możliwe jest wyłącznie od strony Al. Krakowskiej. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.

źródło: Galeria Jurajska

1 komentarz:

  1. Bardzo fajna inicjatywa bo to właśnie od najmłodszych lat powinniśmy umieć zajmować się zwierzakami. Ja staram się o mojego pupila dbać najlepiej jak tylko umiem, Tym bardziej,w sklepie https://sklep.germapol.pl/ bez najmniejszego problemu kupuję różnego rodzaju kosmetyki i akcesoria służące codziennej pielęgnacji mojego zwierzaka.

    OdpowiedzUsuń