wtorek, 9 stycznia 2018

ZF rozszerza swoją działalność produkcyjną i inżynieryjną w Polsce - nowe miejsca pracy w Częstochowie

ZF rozszerza swoją działalność produkcyjną i inżynieryjną w Polsce w zakresie zaawansowanych elektronicznych systemów bezpieczeństwa

  • W nowej hali produkcyjnej o powierzchni 10 000 mkw. produkowane będą m.in. kamery nowej generacji do systemów wspomagających kierowcę
  • Powstający w Częstochowie zakład zostanie uruchomiony do końca 2019 r., dostarczając na rynek ponad 300 miejsc pracy
  •  Nowe centrum inżynierii elektronicznej będzie wspomagać dalszy rozwój sektora przemysłu elektronicznego

Częstochowa, Polska. 

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie europejskiego rynku firma ZF Global Electronics rozszerzy swoją działalność produkcyjną w Europie Środkowo-Wschodniej. Koncern ZF dąży do osiągnięcie w nadchodzących latach tzw. Wizji Zero [„Vision Zero”] – mobilnej przyszłości pozbawionej wypadków i szkodliwej emisji. Drogą do osiągnięcia tego celu jest rozwijanie i produkcja elektroniki wspierającej zaawansowane systemy bezpieczeństwa.
Nowy zakład zlokalizowany w Częstochowie będzie wspomagać linie produkcyjne aktywnych i pasywnych systemów bezpieczeństwa, w tym kamery nowej generacji oraz systemy elektroniczne podnoszące bezpieczeństwo pasażerów, jak np. układy kontroli poduszek powietrznych.
Nowy zakład zostanie uruchomiony do końca 2019r., a po osiągnięciu pełnej wydajności produkcyjnej zaoferuje ponad 300 miejsc pracy.

ZF rozszerzyło swoją działalność w zakresie inżynierii elektronicznej w Polsce, otwierając w październiku 2017 roku centrum techniczne w Łodzi. Placówka będzie zatrudniać 200 wysoce wykwalifikowanych inżynierów i techników. W centrum znajdować się będą biura i laboratoria elektroniczne. 
Uzupełni ono istniejące centrum inżynierii elektronicznej w Częstochowie, które powstało ponad dziesięć lat temu i zatrudnia około 350 pracowników.

Christophe Marnat, p.o. Wiceprezesa Globalnego Oddziału Linii Produkcyjnej Elektroniki Systemów Aktywnego i Pasywnego Bezpieczeństwa powiedział: „Nowe centrum inżynieryjne i zakład produkcyjny będą reprezentować najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie produkcji i inżynierii elektronicznych systemów bezpieczeństwa. Placówki te będą wspierać rozwój naszej firmy w zakresie zaawansowanego bezpieczeństwa i zautomatyzowanego prowadzenia pojazdów. Nowy zakład produkcyjny będzie czerpał z naszych dotychczasowych doświadczeń w Polsce przy produkcji pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych oraz działalności istniejącego centrum elektronicznego w Częstochowie. Nada to kształt naszej przyszłej działalności produkcyjnej i inżynieryjnej tak, aby sprostać wymaganiom naszych globalnych klientów.”
ZF zatrudnia łącznie 8 000 pracowników w Polce, z czego około 6 300 pracuje przy produkcji i w dziale administracji zakładów w Częstochowie. Oddział ten jest również odpowiedzialny za produkcję modułów poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa.

Nowy zakład produkcyjny ZF Global Electronics zostanie uruchomiony do końca 2019 r. i dostarczy na rynek ponad 300 miejsc pracy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz