piątek, 12 stycznia 2018

Ferie w Muzeum

Zaplanuj ferie zimowe z Muzeum Częstochowskim!


29 stycznia – 9 lutego 2018

„Ferie w Muzeum”29 stycznia – 9 lutego 2018
Ratusz, pl. Biegańskiego

Szafa historyczna  uczestnicy zajęć zgłębią wiedzę o rycerzach i ekwipunku rycerskim, zwiedzą część archeologiczną i średniowieczną wystawy Dzieje miasta Częstochowya także będą też mieli możliwość przymierzenia repliki zbroi rycerskiej, stroju mieszczańskiego, kobiecego i dziewczęcego z epoki średniowiecza.
Muzeum Górnictwa Rud Żelaza, Park Staszica
Historia górnictwa rud żelaza – zajęcia prowadzone w oparciu o wystawę w Muzeum Górnictwa Rud Żelaza, zwiedzanie podziemnych korytarzy z przewodnikiem.
Rezerwat Archeologiczny, ul. Łukasińskiego 20
Biżuteria pradziejowa – zajęcia przybliżające historię biżuterii zostaną wzbogacone o warsztaty polegające na wykonywaniu koralików (paciorków) z modeliny na wzór szklanych paciorków mozaikowych – importów z terenu Imperium Rzymskiego lub naszyjników z glinianych elementów.
Galeria Dobrej Sztuki, al. NMP 47
W jakim nastroju jest… obraz? – uczestnicy zajęć zwiedzą wystawę stałą Sztuka polska XIX i XX wieku pod kątem nastroju obecnego w dziele malarskim. Rozważaniaobejmować będą pojęcia z zakresu środków plastycznych, m.in. linii, kolorów, światłocienia, w trakcie warsztatów zostaną wykorzystane działania plastyczne w kontekście muzyki i literatury.
Kamienica Mieszczańska. Muzeum Żydów Częstochowian, ul. Katedralna 8
Językowe mecyje – podczas zajęć uczniowie zapoznają się z podstawami języka hebrajskiego, poznają niektóre słowa, a także litery hebrajskiego alfabetu. Przekonają się, że wiele słów, których używamy w języku polskim, zapożyczonych jest z języka hebrajskiego.
Święta i tradycje żydowskie – zajęcia wprowadzające w świat bogatej i ciekawej tradycji żydowskiej.
Kamienica Mieszczańska, ul. Katedralna 8
Najpiękniejsze owady świata – podczas zajęć uczestnicy poznają kolekcję owadów egzotycznych ze zbiorów Działu Przyrody Muzeum Częstochowskiego.
Ciekawostki z życia owadów  wiadomości o świecie owadów zostaną przekazane w oparciu o kolekcję owadów ze zbiorów przyrodniczych.
Konieczna wcześniejsza rezerwacja!
504 757 502 zadzwoń (Dział Edukacji i Wystaw)
Multicentrum „Zodiak”, Park Staszica
Warsztaty dla dzieci w wieku 6–11 lat będą miały charakter artystyczny i naukowo-techniczny. Mogą wziąć w nich udział zarówno grupy zorganizowane, jak i osoby indywidualne. Uczestnicy zajęć będą mieli dostęp do stanowisk nauk technicznych, grafiki komputerowej, muzyki oraz klocków K’Nex. Duża różnorodność urządzeń dydaktycznych sprawia, że nauka w „Zodiaku” staje się nie tylko interesująca, ale i przyjemna. Mamy nadzieję, że atrakcyjne i zagadkowe astronomiczne wnętrze zachęci do odwiedzin i regularnego uczestnictwa w zajęciach.
Konieczna wcześniejsza rezerwacja!
504 757 598 zadzwoń (Multicentrum ZODIAK)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz