czwartek, 4 października 2018

Poznaj sztukę wikliniarstwa – bezpłatne warsztaty dla dzieci

Oryginalne ozdoby z wikliny stworzą własnoręcznie najmłodsi goście Centrum Handlowego Auchan Poczesna. W październiku dzieci będą miały okazję cofnąć się w czasie i podobnie jak dziadkowie stworzyć zabawki wyłącznie z naturalnych materiałów, czyli drewna czy wikliny. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Wszechobecny plastik od dawna wygrywa w masowej produkcji z naturalnymi tworzywami. Tymczasem z prostych materiałów, takich jak drewno, wiklina, a nawet siano można stworzyć prawdziwe perełki, które mogą służyć jako zabawki dla dzieci, ozdoby do domu i prezenty dla najbliższych. Październikowe warsztaty „Akademia rzemiosła” to cotygodniowe spotkania, na których najmłodsi stworzą prace, wykorzystując wyłącznie ekologiczne materiały.

Na pierwszych warsztatach mali artyści spróbują swoich sił w wyplataniu wikliny i stworzą koszyczki oraz dekoracyjne serduszka, grzybki i rybki. Kolejne warsztaty skupią się na osice – dzieci, korzystając z wiór osikowych, będą wycinać, wyplatać i formować poszczególne elementy figurek jeży i koszyków. Nie zabraknie motywów ludowych, które dzieci wykorzystają w tworzeniu drewnianych zabawek, przypominających koniki, ptaszki i aniołki. Efektem warsztatów będzie mnóstwo unikatowych prac, które najmłodsi zabiorą do domu!

Harmonogram zajęć:

06.10 – Wikliniarstwo
13.10 – Ozdoby z osiki
27.10 – Drewniane zabawki

„Akademia rzemiosła” odbędzie się w trzy weekendowe dni w Centrum Handlowym Auchan Poczesna przy ul. Krakowskiej 10 w Poczesnej koło Częstochowy. Pierwsze spotkanie już 6 października, a kolejne: 13 oraz 27 października od godziny 11:00 do 17:00. Materiały potrzebne do wykonania prac zapewnia organizator. Wstęp wolny!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz