czwartek, 11 października 2018

KONCERT PRZY ŚWIECACH już jutro w Kościele Rektorackim

W imieniu Filharmonii Częstochowskiej zapraszamy na KONCERT PRZY ŚWIECACH, w piątek 12.10 w Kościele Rektorackim.

W programie wielobarwna muzyka skandynawska, czyli doskonale wszystkim znana Suita z czasów Holberga Edwarda Griega oraz wciąż bardzo rzadko wykonywana w Polsce Serenada Daga Wirena. "Wierzę w Boga, Mozarta i Carla Nielsena" mawiał mało znany w świecie, a popularny w rodzinnej Szwecji kompozytor Dag Wiren (1905-1986). Zabrzmi również muzyka Wolfganga Amadeusza Mozarta, a dokładnie Koncert skrzypcowy A-dur KV 219, którego partię solową wykona koncertmistrzyni Orkiestry Filharmonii Magdalena Ziarkowska.

***

Magdalena Ziarkowska, koncertmistrzyni Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana oraz skrzypaczka zespołu Huberman Piano Trio. Urodzona 23 kwietnia 1993 roku naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku. Z wyróżnieniem ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. H. Wieniawskiego w Łodzi pod kierunkiem prof. Tomasza Bartosiaka, a w 2017 roku została absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie skrzypiec prof. Jarosława Żołnierczyka. Od lutego 2018 roku jest studentką studiów podyplomowych na kierunku kameralistyka w klasie prof. Marii Szwajger- Kułakowskiej oraz prof. Szymona Krzeszowca.
Od 2011r. Magdalena Ziarkowska należy do orkiestry Młoda Polska Filharmonia prowadzonej przez Adama Klocka, z którą grała w najważniejszych salach koncertowych kraju. W latach 2013-2016 była koncertmistrzem Młodzieżowej Orkiestry Regionu Łódzkiego ,,Sinfonietta”. Jako solistka, kameralistka i członek orkiestry brała udział w wielu festiwalach m.in.: ,,Kolory Polski” organizowanym przez Filharmonię Łódzką, Festiwalu Wiolinistycznym im. Bronisława Hubermana w Filharmonii Częstochowskiej, Letniej Akademii Muzyki w Lusławicach, Festiwalu Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki w Filharmonii Zielonogórskiej i in. W ramach Festiwalu Łańcuch XII wraz z orkiestrą Chain Ensemble prowadzoną przez Andrzeja Bauera inaugurowała X Międzynarodowy Konkurs im. W. Lutosławskiego na Zamku Królewskim w Warszawie.
W 2015 roku wraz z Młodą Polską Filharmonią wzięła udział w prestiżowym festiwalu MISA w Szanghaju (koncert w Filharmonii Szanghajskiej oraz nagranie materiału w Studio Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie).

12.10.2018, godz. 19.30 
Kościół Rektoracki, Al. NMP 56 
KONCERT PRZY ŚWIECACH
wystąpią:
  • Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej 
  • Magdalena Ziarkowska - dyrygent, skrzypce
  • ks. Mikołaj Węgrzyn - słowo o muzyce
w programie: W. A. Mozart - Koncert skrzypcowy A-dur KV 219, Dag Wiren - Serenada na smyczki, E.Grieg - Suita z czasów Holberga op .40

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz