wtorek, 23 października 2018

IV edycja konkursu filmowego Video, ergo sum- Widzę, więc jestem


Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie od kilku lat jest organizatorem konkursu filmowego „Video, ergo sum- Widzę, wiec jestem . Konkurs skierowany jest do młodzieży oraz osób dorosłych, amatorsko zajmujących się filmem, nie będących uczniami lub absolwentami szkół filmowych, nie zajmujących się zawodowo projektowaniem graficznym czy pisaniem recenzji filmowych.

Prace na konkurs zgłaszane były w trzech kategoriach:
 1. Recenzja,  2. Plakat oraz 3. Film

Celem konkursu na krótki film jest zainspirowanie do tworzenia” filmowych portretów własnych” oraz pokazanie różnorodności postrzegania rzeczywistości. Konkurs ma być zachętą do realizacji filmowych ekspresji za pomocą prostych i powszechnie dostępnych środków takich jak: telefon komórkowy, aparat fotograficzny z funkcją nagrywania, tablet, kamera.

Przedmiotem części konkursowej na recenzję jest napisanie krótkiej recenzji filmowej wybranego dzieła z listy filmów przedstawionych przez Organizatora.

Celem części plastycznej jest wyłonienie najciekawszych plakatów filmowych do wybranego filmu.

Prace konkursowe były nadsyłane z całej Polski, w sumie do oceny zgłoszono 26 recenzji filmowych, 18 filmów oraz 10 plakatów filmowych.

Dla wszystkich laureatów przewidziane są nagrody finansowe. Pula nagród wynosi 4.500 zł.

Finał konkursu odbędzie się 26 października o godz. 18.00 w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie, gdzie zobaczymy nagrodzone filmy, poznamy najlepsze recenzje i plakaty filmowe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz