wtorek, 7 listopada 2017

Filharmonia Częstochowska zaprasza na koncerty listopadowe

10.11.2017, godz. 19.00
Sala koncertowa
UROCZYSTY KONCERT Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
  • Wręczenie wyróżnień „Tym, co służą Miastu i Ojczyźnie”
  •  Koncert: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej, Piotr Kosiński – fortepian, Justyna Maj – dyrygent 

w programie: Michał Kleofas Ogiński - Polonez a-moll "Pożegnanie Ojczyzny", Franciszek Liszt - Polonez E-dur nr 2, Fryderyk Chopin - Koncert fortepianowy e-moll nr 1 op. 11

Chopinowski Koncert e-moll jest dziełem napisanym z wielkim pianistycznym rozmachem i blaskiem. To dzieło bardzo młodego artysty, który osiągnął w nim zaskakującą dojrzałość. Już w chwili powstania koncert zdobyły rozgłos i wraz z Koncertem f-moll do dziś należy do ścisłego kanonu pianistycznego pośród najsławniejszych koncertów romantycznych. Oba Koncerty Chopin wykonał publicznie krótko po ich ukończeniu, w Teatrze Narodowym w Warszawie, w marcu i październiku 1830r.

Organizatorzy: Urząd Miasta Częstochowy, Filharmonia Częstochowska

Cena biletów: 18 zł
***
15.11.2017, godz. 19.00
Sala kameralna

„META-MORFOZY” KONCERT KAMERALNY   Mihi Kim – flet, Teresa Czekaj – fortepian

w programie: Ludwig van Beethoven, Sergiusz Prokofiew, Karol Szymanowski, Alexandre Tansman, Régis Campo, Tadeusz Szeligowski 

Urodzona w Seulu Mihi Kim rozpoczęła naukę gry na flecie w wieku 10 lat. Pięć lat później podjęła decyzję kontynuowania nauki w Europie. Jest absolwentką Konserwatorium Paryskiego i Hochschule für Musik w Kolonii i w Monachium. W 1998 roku Mihi Kim została laureatką V Międzynarodowego Konkursu „Jean Pierre Rampal”, a w dwa lata później zwyciężyła w Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Bayreuth. Teresa Janina Czekaj pochodzi z Częstochowy, ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi. Kontynuowała studia pianistyczne w Konserwatorium Paryskim, a także na kursach mistrzowskich. Jest laureatką międzynarodowych konkursów pianistycznych. Jako solistka i kameralistka koncertowała w niemal wszystkich państwach europejskich, a także w Azji i w Stanach Zjednoczonych. Od 2012 roku Teresa Janina Czekaj jest prezesem Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków we Francji, które organizuje comiesięcznie koncerty w Bibliotece Polskiej w Paryżu.


Cena biletów: 35 zł (normalny), 30 zł (ulgowy), 18 zł (UTW)

****17.11.2017, godz. 19.00
Sala koncertowa
KONCERT W RAMACH PROJEKTU "ZAMÓWIENIA KOMPOZYTORSKIE"Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej
Agata Kielar-Długosz – flet, Łukasz Długosz – flet
Adam Klocek – dyrygent

w programie: W. A. Mozart - Uwertura do opery Don Giovanni, Ludwig van Beethoven - V Symfonia c-moll op. 67


Marcin Błażewicz – Koncert podwójny na dwa flety i orkiestrę smyczkową


Marcin Błażewicz - kompozytor, pedagog i animator życia muzycznego, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina. (więcej: https://www.filharmonia.com.pl/events.php?ItemId=949 )


Program Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zamówienia kompozytorskie, którego operatorem jest Instytut Muzyki i Tańca, to pierwszy w Polsce projekt systemowo wspierający najnowszą twórczość muzyczną. W jego ramach co roku powstaje około stu nowych utworów polskich i zagranicznych kompozytorów, co zapewnia szerokiemu gronu odbiorców dostęp do wartościowych dzieł muzyki współczesnej.Cena biletów: 35 zł (normalny), 30 zł (ulgowy), 18 zł (UTW)


***

21.11.2017, godz. 19.00
Sala koncertowa

ZESPÓŁ „ŚLĄSK” i PRZYJACIELE Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 65-lecia Zespołu Śląsk

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny
Słowacki Artystycznego Zespół Ludowy "Sluk"

Cena biletów: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy), 30 zł (UTW)

***

24.11.2017, godz. 19.00
Sala koncertowa

KONCERT SYMFONICZNY

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Robert Kwiatkowski – skrzypce, Krzysztof Karpeta – wiolonczela, Michał Rot – fortepian
Andrzej Kosendiak – dyrygent

W programie: L. van Beethoven – Koncert potrójny C-dur op. 56, F. Mendelssohn – Symfonia A-dur "Włoska" op. 90 nr 4


Ludwig van Beethoven napisał Koncert potrójny C-dur op. 56 dla swego ucznia i protektora – księcia Franza Josepha Lobkowitza, melomana i zdolnego pianisty. W roli solistów występuje tu trio fortepianowe: skrzypce, wiolonczela i fortepian. Instrumenty pokazują zarówno swoje indywidualne solistyczne charaktery, jaki i wchodzą z sobą i z orkiestrą w interesujące dialogi. Koncert ma postać tradycyjnego tryptyku zwieńczonego polonezem. Beethoven zrealizował w tej kompozycji oświeceniową ideę muzyki jako konwersacji. Tego nauczył go wielki poprzednik – ojciec Trójcy Klasyków Wiedeńskich – Józef Haydn. I jeszcze tego, że muzyka ma sprawiać przyjemność – i wykonawcom, i słuchaczom.


Cena biletów: 35 zł (normalny), 30 zł (ulgowy), 18 zł (UTW)

***


30.11.2017, godz. 19.00 
Sala kameralna

RECITAL „BAL U POSEJDONA”

Recital Adrianny Noszczyk złożony z najpiękniejszych piosenek z repertuaru Anny German w nowej filmowo - kameralnej aranżacji. Zabrzmią: "Księżyc i róża", "Bal u Posejdona", "Tańczące Eurydyki" i inne z towarzyszeniem zespołu w składzie: Wojciech Sanocki – fortepian, Stanisław Sroka – gitara, Piotr Górka – kontrabas, Arek Skolik – perkusja, Tomasz Soswa – trąbka


Cena biletów: 20 zł (normalny), 15 zł (ulgowy)

Podczas koncertu odbędzie się zbiórka funduszy na rzecz Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskie
Kasa Filharmonii tel.: 795 451 438 czynna poniedziałek-piątek 09.00-19.00 oraz w miejscu koncertu na godzinę przed rozpoczęciem.

Sprzedaż i rezerwacja biletów online www.filharmonia.com.plBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza