wtorek, 13 lutego 2018

Filharmonicy z Częstochowy zagrają w centrum handlowym

W mieście szykuje się nietypowy koncert. Filharmonia Częstochowska już 16 lutego zagra w Galerii Jurajskiej. Muzycy pojawią się tam z okazji… Walentynek.

Chociaż galeria handlowa to nie sala koncertowa, jej przestrzeń również nadaje się na koncert. Udowodnią to już w piątek częstochowscy filharmonicy. Muzycy dadzą w Galerii Jurajskiej ponad godzinny koncert, podczas którego będzie można usłyszeć specjalnie zaaranżowane na orkiestrę symfoniczną ballady i popowe piosenki o miłości.

Podczas koncertu prowadzonego pod batutą Justyny Maj, będzie można posłuchać m.in. „Hello” Lionela Richie, „When I fall in love” Nat King Cole, „Imagine” Johna Lennona czy „The power of love” Jennifer Rush. Wspólnie z orkiestrą światowe hity zaśpiewa w galerii Magdalena Meisel, piosenkarka znana m.in. z programów „The Voice of Poland” i „Bitwa na głosy”, a na co dzień skrzypaczka w Filharmonii Częstochowskiej.

- To będzie największe walentynkowe wydarzenie muzyczne w mieście. Koncert przygotowaliśmy z myślą o zakochanych parach, osobach planujących randki, ale nie mających jeszcze pomysłu na atrakcje, a także singlach, którzy po prostu chcą posłuchać dobrej muzyki. W repertuarze znajdziemy zarówno klasyczne, powolne ballady, jak również bardziej dynamiczne piosenki o miłości z popowych list przebojów – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, marketing manager Galerii Jurajskiej.

Pomysł koncertu filharmoników w galerii nie jest pierwszym tego typu na świecie. W centrach handlowych grali już m.in. Filharmonicy Berlińscy, Filharmonia Kopenhaska, Orkiestra Symfoniczna z Detroit, Orkiestra Symfoniczna z Sarajewa, Orkiestra Symfoniczna z Nairobi czy Orkiestra Symfoniczna z Vallès. Także w Galerii Jurajskiej w latach 2010-2013 regularnie odbywały się poranki symfoniczne organizowane wspólnie z Filharmonią Częstochowską.

- Koncert w Jurajskiej wpisuje się już w długą tradycję okazjonalnych występów najlepszych filharmonii i oper w galeriach handlowych, a także w naszą tradycję. W ten sposób muzyka dotąd wybrzmiewająca jedynie w zamkniętych salach koncertowych, ma szansę być zaprezentowana szerszej publiczności. Dla wielu osób, zwłaszcza najmłodszych, taki koncert może być pierwszą okazją do zobaczenia na żywo orkiestry symfonicznej – mówi.

Koncert odbędzie się o godz. 19. Wstęp wolny.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz