Jedną z najbardziej wyczekiwanych w grudniu osób jest Święty Mikołaj. Od 11 lat, dzięki imprezie charytatywnej organizowanej przez Fundację Chrześcijańską „Adullam” z radością witają go dzieci z częstochowskich placówek opiekuńczo-wychowawczych.
Co tak naprawdę dzieje się przed Świętami? Planowanie zakupów, gonitwa, dużo zamieszania i stresu. Jednak w tym gąszczu działań kryją się małe ciche prośby od dzieci. Zadziwiające, że niektóre mogą prosić o ciepłe buciki i płaszcz? A dodatkowo o sprawienie, aby ludzie byli bardziej życzliwi wobec siebie? Aby miłość i dobroć panowała wśród ludzi, którzy są tak bardzo zabiegani w tym złym świecie. Czy Święty Mikołaj spełni marzenie dziewczynki? Rozwinięcie tej kwestii zobaczymy w tegorocznym przedstawieniu „Baśniowy Mikołaj”, które rozpocznie imprezę charytatywną „Mikołaj z ulicy Krakowskiej”. Tegoroczny występ dzieci ze świetlicy „Życie poza szkołą” został przygotowany przy wsparciu Barbary Tryby, Arkadiusza Kluby oraz pracowników i wolontariuszy Fundacji.
W tym roku „Mikołaj z ulicy Krakowskiej” odbędzie się 4 grudnia o godzinie 17.00 w Filharmonii Częstochowskiej. Wśród zaproszonych gości jest prezydent miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, który objął patronat honorowy nad imprezą oraz częstochowscy przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji miejskich, szkół i organizacji pozarządowych.
Organizowana od 11 lat impreza ma charakter kulturalny i edukacyjny – uwrażliwia lokalną społeczność na indywidualność każdego dziecka, nie zapominając o deficytach, które występują w wielu rodzinach. W ten sposób chcemy (z udziałem osób zaproszonych) pokazać rodzinom jak ważne jest przekazywanie dobrych wzorców i postaw najmłodszym, którzy z biegiem lat zbudują filar naszego społeczeństwa. Umiejscowienie „Mikołaja z ulicy Krakowskiej” w Częstochowskiej Filharmonii jest dla uczestników oraz ich rodzin (opiekunów) szansą na udział w wydarzeniu kulturalnym, które stało się marką naszej Fundacji. W tym roku planujemy przygotowanie paczek mikołajkowych oraz prezentów dla ponad 500 dzieci, w tym dzieci z niepełnosprawnością (jedna trzecia ogółu).
„Mikołaj z ulicy Krakowskiej” z roku na rok zmienia swą formułę, rozrasta się pod względem aranżacyjnym, także jeżeli chodzi o ilość przygotowywanych paczek. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu wielu partnerów i darczyńców, którym przyświeca ten sam cel – uśmiech i radość obdarowywanych dzieci.