poniedziałek, 10 października 2016

[SPORT] Kolejne międzynarodowe sukcesy częstochowskiego nordica

W sobotę w Legnicy miały miejsce czwarte zawody Pucharu Europy.
Po etapach w Słowenii, Niemczech i Austrii, wielki finał cyklu odbył się w Polsce.

W zawodach wystąpiła dwójka reprezentantów Viking Nordic Team Częstochowa - Mariusz Reczulski i Daniel Wojtasiński. W Legnicy Mariusz zajął drugie miejsce, a Daniel trzecie w swoich kategoriach wiekowych.
W klasyfikacji generalnej Pucharu Europy obaj zajęli drugie miejsca odpowiednio w kategoriach M50 i M30.

Dwie godziny później w tym samym miejscu odbyły się Mistrzostwa Europy na dystansie 5 km. Po sukcesach częstochowian w rozgrywanych wcześniej w tym roku w Niemczech, Austrii i Słowacji Mistrzostwach Europy na dłuższych dystansach (10 km, półmaraton, cross), również na najkrótszym dystansie liczyliśmy na dobre wyniki.
I nie pomyliliśmy się.

Karol Stiller został Mistrzem Europy w kategorii M30, a Joanna Stolarska i Daniel Wojtasiński wicemistrzami Europy odpowiednio w kategoriach K-junior i M30.
Jednocześnie Karol z czasem 29 min. 22s został najszybszym zawodnikiem bez podziału na kategorie.

Źródło: Viking Nordic Team Częstochowa