wtorek, 26 lutego 2019

Miejskie spacery fotograficzne
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza do Galerii FOTOPOBUDKA 4 marca 2019 r., o godz. 19.00 na otwarcie wystawy fotografii członków Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa „Miejskie spacery fotograficzne”


Termin ekspozycji: 04.03. – 31.05.2019
Wstęp wolny

PORTRET MIASTA
Nie jest łatwo fotografować otaczającą nas codzienność. Rzadko zaglądamy na stare podwórka, do zrujnowanych kamienic czy wchodzimy w boczne uliczki. Każdy z nas najczęściej przejeżdża lub przechodzi głównymi arteriami miasta, omijając takie miejsca. Jednak one istnieją, nie znikną tylko dlatego, że o nich nie wiemy, że do nich nie zaglądamy. Istnieją w przestrzeni miejskiej, zamieszkałe przez zwykłych, normalnych ludzi. Są to miejsca pełne życia: ludzi, którzy tam mieszkają, bawiących się dzieci, psów, kotów, wiszącego prania, codzienności.
W Jurajskim Fotoklubie znalazła się grupa ludzi, którym chciało się w sobotnie popołudnia połazić po zakątkach Częstochowy, zajrzeć w takie miejsca i je sfotografować.

Po wernisażu zapraszamy na spotkanie z cyklu Fototechnika - fotografia reklamowa i produktowa w Jurajskim Fotoklubie Częstochowa działającym przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie.

Temat spotkania: „Mamy to??? Mamy to!!!” czyli fotografia reklamowa i produktowa od fotograficznej kuchni

Spotkanie poprowadzi Jarek Dumański, absolwent katowickiej Szkoły Fotograficznej FOTOEDUKACJA (specjalizacja: Fotografia Reklamowa), członek Zarządu Jurajskiego Fotoklubu, członek zarządu Fundacji Festiwal Sztuki Fotoreportażu, od kilkunastu lat pracujący jako fotograf reklamowy m.in. w międzynarodowej korporacji, agencji reklamowej czy jednej z największych polskich firm poligraficznych.
Autor zdjęć prezentowanych na wystawach indywidualnych („Moje Beskidy”, „Enklawa”) i zbiorowych (m.in.: „Industrialna Fotoaranżacja”, „Invest Foto” „Muzyka w Kościele Ewangelickim”) . Prowadzący warsztaty i szkolenia z fotografii, oświetlenia studyjnego i cyfrowej obróbki obrazu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz