wtorek, 12 lutego 2019

Przed Jurajską pojeździmy na sankach. Wyrosła tam… górka!

Jak spędzić aktywnie ferie w mieście? Galeria Jurajska znalazła na to sposób. Przez 2 tygodnie przed centrum handlowym stać będzie specjalnie ściągnięta do Polski, pokryta lodem górka z 3 torami saneczkowymi. 


Częstochowianie, którzy w te ferie zimowe nie wybiorą się na górskie stoki nic nie stracą. Górskie stoki zawitają bowiem do miasta. I chociaż nie będą to zbocza Alp, ani nawet Tatr, atrakcji nie zabraknie.
Przed Galerią Jurajską stanęła właśnie specjalna lodowa górka z 3 torami saneczkowymi. Stok ma ponad 3 metry wysokości i znajdują się na nim aż trzy 35-metrowe tory.

Przez dwa tygodnie, aż do 24 lutego, odwiedzając centrum handlowe, a dokładnie bulwar Warty, będzie można bawić się na stoku, zjeżdżać na specjalnych sankach oraz organizować własne zawody w zjeździe na czas.
- Chcemy namówić mieszkańców miasta i regionu, zwłaszcza tych najmłodszych, do aktywności fizycznej i dobrej zabawy. Górka, którą sprowadziliśmy do Częstochowy ma być alternatywą dla nudy w domu w czasie ferii i braku pomysł na to co zrobić z sobą w zimie – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, marketing manager Galerii Jurajskiej.
- Górka daje dziesiątki możliwości zabawy. Co godzinę mogą z niej zjechać dziesiątki osób. Zabawa na niej spokojnie wypełnia nawet cały dzień, a co najważniejsze zachęca dzieci do ruchu, zabawy z przyjaciółmi, nie leniuchowania przed tabletem – dodaje.

Atrakcja przygotowana jest zarówno dla dzieci powyżej 4 roku życia, jak również dla młodzieży i dorosłych. Młodsze muszą zjeżdżać na sankach z opiekunem. Na miejscu każdy może nieodpłatnie wypożyczyć specjalne sanki oraz kask. Ten ostatni jest obowiązkowy!

Co ciekawe, w przeciwieństwie do prawdziwych górskich stoków, ten przed Jurajską odporny będzie na pogodę.
Cała górka pokryta została bowiem syntetycznym lodem. - Ta atrakcja będzie bawić nawet jeśli wyjdzie słońce i wiosna zawita do nas w połowie lutego – dodaje przedstawicielka galerii.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz