piątek, 18 maja 2018

Żałoba w mieście

W odpowiedzi na apel wojewody śląskiego, Częstochowa przyłącza się do żałoby po tragicznie zmarłych górnikach i solidaryzuje się z ich bliskimi. Flagi przy budynku Urzędu Miasta zostały opuszczone do połowy masztu. 
W związku z katastrofą, do jakiej doszło 5 maja w kopalni „Zofiówka” w Jastrzębiu, wojewoda śląski wszystkim organom administracji rządowej wydał polecenie opuszczenia w tym dniu flag państwowych do połowy masztu. Zaapelował także, by na znak żałoby po tragicznie zmarłych górnikach nie organizować imprez rozrywkowych na terenie województwa śląskiego w dniu 17 maja.

W Częstochowie został w związku z tym odwołany plenerowy koncert zespołu 7A Blues, który miał odbyć się na placu Biegańskiego w czwartek 17 maja o godz. 19.00 w ramach akcji ,,Aleje – tu się dzieje.”

Do silnego wstrząsu w kopalni „Zofiówka” doszło 5 maja. Udało się uratować dwie osoby. Dzień później odnaleziono ciała dwóch górników, a do dwóch następnych śmiertelnych ofiar ratownicy dotarli po tygodniu prowadzonej w ekstremalnych warunkach akcji. Wczoraj, 16 maja, ratownicy odnaleźli ciało ostatniego z poszukiwanych górników.

Żródło: PAP

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz