środa, 30 maja 2018

Promotorki miasta

Obchody Dnia Samorządu Terytorialnego jak co roku były okazją do wręczenia wyróżnień ,,Promotor Częstochowy”. Jako że trwa Częstochowski Rok Praw Kobiet, statuetki powędrowały wyłącznie do promotorek.

Wyróżnienie jest symboliczną formą uhonorowania osób i instytucji, które promują Częstochowę w mediach, podkreślają jej wyjątkowość, a tym samym budują jej silną markę i przyczyniają się do tego, że jest w pozytywny sposób rozpoznawalna. Wyróżniane są osoby, które poprzez swój budzący sympatię wizerunek wzmacniają w odbiorze społecznym rolę i pozycję miasta. Promotorki odebrały statuetki - według pomysłu i projektu uznanego częstochowskiego rzeźbiarza Jerzego Kędziory - przedstawiające mitycznego założyciela miasta, Częstocha.

W sobotę, 26 maja, podczas koncertu organizowanego w ramach Dnia Samorządu Terytorialnego wyróżnienia wręczył prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Statuetki odebrały:

Katarzyna Woszczyna (kategoria ,,biznes”) – jest wiceprezesem Zarządu Business Centre Club, kanclerzem Loży Częstochowskiej BCC, ekspertem w dziedzinie zarządzania, wykładowcą akademickim, trenerem biznesu i coachem. W latach 90. pracowała jako dziennikarka związana z katowickimi mediami; była też szefową redakcji częstochowskiego Radia City oraz redaktorem naczelnym Radia Fon. Aktywnie uczestniczy w regionalnym i krajowym życiu gospodarczym i społecznym. Od 12 lat reprezentuje lokalnych przedsiębiorców zrzeszonych w BCC. Jest współautorką Programu Wspierania Przedsiębiorczości w Częstochowie. W 2005 roku została laureatką Ostrego Pióra, a w 2013 roku otrzymała wyróżnienie ,,Promotor Częstochowskiej Gospodarki” oraz statuetkę Prezesa BCC. Została również wyróżniona odznaką „Primus in Agendo” przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej .

Małgorzata Iżyńska (kategoria ,,kultura”) – debiut literacki w kwartalniku „Aleje 3” otworzył jej drzwi do świata... muzyki. Opublikowany w częstochowskim periodyku wiersz „Poranne Marzenia” został wykorzystany przez Marka Jackowskiego, lidera Maanamu, na płycie grupy The Goodboys. Teksty Małgorzaty Iżyńskiej z tego krążka zaśpiewał również Janusz ,,Yanina” Iwański, a piosenka „Kochaj mnie i daj mi siebie” zabrzmiała na Opolskich Debiutach w 2009 roku. Jej wiersze wykorzystali również Anna Maria Jopek, Muniek Staszczyk, Anna Wyszkoni czy Andrzej Grabowski. Małgorzata Iżyńska współpracuje także z Robertem Madziarzem, dla którego pisze teksty do muzyki klubowej – duet stworzył m.in. piosenkę promującą akcję społeczną „Mistrza nie zatrzymasz – sportowcy dzieciom”.

Teresa Szajer (kategoria ,,media”) – jest wydawcą gazety „Życie Częstochowy i Powiatu”. Od lat związana jest z częstochowskim rynkiem medialnym. „Życie” znane jest nie tylko z dostarczania informacji z miasta i regionu, ale również organizacji licznych imprez oraz wydarzeń kulturalnych i charytatywnych, w tym Mikołajek dla dzieci ze szkół specjalnych, świetlic środowiskowych czy zbiórek dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie. Gazeta promuje również częstochowski biznes. Działa też przy niej agencja teatralna, dzięki której częstochowianki i częstochowianie mają możliwość oglądać spektakle z udziałem gwiazd scen warszawskich i krakowskich.

Źródło: UM

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz