piątek, 4 maja 2018

Dzieci ze Śląska wśród najlepszych XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Pucharu Tymbarku”

Za nami kolejna, XVIII edycja organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 2 maja, po meczach Wielkiego Finału na PGE Narodowym w Warszawie, wyłonione zostały najlepsze w Polsce drużyny w kategoriach do lat 10 oraz do lat 12. Dzieci ze Śląska wrócą z Warszawy z workiem medali. Szczególnie zadowolone ze swoich występów będą dziewczynki z Katowic, które zajęły drugie (kategoria U-10) i trzecie miejsce (kategoria U-12).


Trwające w dniach 29 kwietnia – 2 maja Finały Ogólnopolskie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zgromadziły w Warszawie 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski. Po uroczystym otwarciu przy stadionie PGE Narodowym w niedzielne popołudnie, największe młode talenty ze wszystkich województw przez dwa dni rywalizowały na boiskach Legii i Agrykoli o awans do Wielkiego Finału.

Wśród dziewczynek Wielki Finał wygrały zawodniczki UKS SMS Łódź (kategoria U-12). Pośród chłopców, końcowe tryumfy odnosiły AMO Rzeszów z woj. podkarpackiego (U-10) oraz SP 7 Koszalin z woj. zachodniopomorskiego (U-12). W rozgrywkach młodszych dziewczynek najlepszy okazał się UKS Beniaminek Krosno z woj. podkarpackiego (U-10). Zwycięzcy, poza otrzymaniem Pucharu Tymbarku, w nagrodę obejrzą z trybun czerwcowy mecz reprezentacji Polski z Litwą i spotkają się z podopiecznymi Adama Nawałki tuż przed wylotem kadry na mistrzostwa świata w Rosji.

Zwycięzców XVIII edycji rozgrywek o Puchar Tymbarku poznaliśmy 2 maja na PGE Narodowym. Na oczach fanów obecnych na trybunach oraz widzów, którzy oglądali transmisję na żywo w Polsacie Sport i Super Polsacie, najlepsze ekipy w rozgrywkach zagrały decydujące mecze na stadionie, na którym gole strzelali m.in. Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik czy Cristiano Ronaldo. Rozegrane zostały 4 spotkania finałowe, które dostarczyły nam wszystko, co najważniejsze w futbolu: piękne zagrania i bramki, dużą dawkę emocji, ale także postawy fair play i pasji w najszczerszym wydaniu.

Najważniejsze mecze w dotychczasowej karierze tych młodych piłkarzy i piłkarek na antenie Polsatu Sport i Super Polsatu uświetnili swoim komentarzem: dziennikarz tej stacji, Mateusz Borek, oraz znany z kanału „Łączy Nas Piłka”, Łukasz Wiśniowski. Zmagania ośmiu fantastycznych ekip osobiście obserwowali m.in. Zbigniew Boniek (prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski) oraz trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski: Czesław Michniewicz, Jacek Magiera, Marcin Dorna czy Bartłomiej Zalewski.

Dzieci przede wszystkim muszą mieć przyjemność z grania w piłkę. Każda chwila wolnego czasu spędzona na boisku, na grze, rywalizacji, zabawie, jest cenna. A trofea i nawet wyróżnienia indywidualne to dodatkowe bodźce, które wpływają na zawodnika, żeby dalej pracować i być jak najlepszym w przyszłości. Dzięki naszym sponsorom, dzięki Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej i wojewódzkim związkom piłkarskim organizujemy największy turniej dla dzieci w Europie. Wszystko dobrze funkcjonuje, dzieci mają z tego fantastyczną zabawę i jest to dla nich świetny start. Jeżeli mówimy o piłce zawodowej, z tej całej rzeszy dzieciaków kilku na pewno trafi do poważnej piłki – powiedział po zakończeniu rozgrywek prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Już od 5 lat rozgrywamy Wielki Finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” na stadionie PGE Narodowym. Co roku jest to ogromne święto dziecięcego futbolu oraz pokaz najwyższych umiejętności piłkarskich. Gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Finału Ogólnopolskiego. Życzę Wam wytrwałości w dążeniu do spełnienia piłkarskich marzeń – powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex.

Najlepiej w tym roku zaprezentowały się zawodniczki KKS Katowice (kategoria U-10), które finałowe spotkanie Pucharu Polski oglądały ze srebrnymi medalami na szyi, które wręczył im selekcjoner Reprezentacji Polski – Adam Nawałka. Trener Krzysztof Witek po Wielkim Finale nie krył emocji. - Finał stał na naprawdę niezłym poziomie. Beniaminek zaskoczył nas wysokim pressingiem od pierwszej minuty. Stres i szybko stracona bramka sprawiły, że ciężko nam było odnaleźć się dzisiaj na boisku – podsumowywał przebieg meczu trener KKS-u, który rywalizację o złote medale przegrał w rzutach karnych. - Piękny gol dał nam jeszcze szansę na zwycięstwo w rzutach karnych, gdzie trener Beniaminka zastosował nasz manewr sprzed roku, zmieniając bramkarkę na konkurs „jedenastek” mówił z uznaniem szkoleniowiec po Wielkim Finale.

Reprezentantki województwa śląskiego pod wodzą trenera Krzysztofa Witka były zresztą bliskie zdominowania rozgrywek w obu dziewczęcych kategoriach. Osiągnięcia koleżanek z kategorii do lat 10 nie udało się jednak wyrównać starszym zawodniczkom, wspieranym przez zeszłoroczną tryumfatorkę i bohaterkę finału, Zuzannę Witek. - Byłoby fajnie, gdyby obie drużyny wystąpiły w Wielkim Finale. Trzeba było jednak uznać wyższość drużyny z województwa łódzkiego (UKS SMS Łódź – przyp. red.). To zdecydowanie był – zresztą nie tylko w mojej, ale i w opinii wielu – przedwczesny finał – nie ukrywał rozczarowania Witek. – Szkoda że tam nie wygrały, ale nie zawsze w tym wieku się wygrywa. Najważniejsze jest jednak, by one się wspierały na boisku, nabierały zdrowych piłkarskich nawyków, żeby przede wszystkim coś z tej piłki dobrego wyniosły – podsumował występ brązowych medalistek ze Sprintu Katowice ich opiekun.

Zadowoleni z osiągniętego podczas Finału Ogólnopolskiego w Warszawie wyniku mogą być też utalentowani chłopcy z Akademii 2012 Jaworzno. W kategorii do lat 10 zajęli po dwóch dniach trudnych bojów 7. miejsce. - Udało nam się wyjść z grupy, a w ćwierćfinale przegraliśmy z ekipą z Bydgoszczy. Siódme miejsce na koniec takiego Turnieju uważam za dobry wynik. Mierzyliśmy się w końcu z najlepszymi ekipami ze wszystkich województw – nie krył zadowolenia trener debiutantów, Nikodem Motyka. - Chłopcy byli bardzo przejęci. To dla nich nowe i bardzo cenne doświadczenie. Cały turniej oceniamy pod tym kątem bardzo pozytywnie – skwitował szkoleniowiec chłopców.

Jeszcze więcej powodów do zadowolenia będą mieli zawodnicy SP 7 Częstochowa, którzy w opinii wielu trenerów mogli zagrać nawet w Wielkim Finale i pozostawili bardzo pozytywne wrażenia po swoich występach w Warszawie. - Udział w Finale Ogólnopolskim to masa inspiracji i bodziec do dalszej pracy. Zawodnicy poczuli się tutaj jak na wielkiej sportowej imprezie – opowiadał Łukasz Tomczyk. - Myślę, że jeśli chodzi o rangę turnieju i jego organizację, to są to najlepsze rozgrywki na jakich byliśmy. Mam nadzieję, że w przyszłości kolejni chłopcy z Częstochowy również będą mieli okazję wystąpić w Warszawie – mówił opiekun drużyny, zapowiadając udziały w kolejnych edycjach Turnieju.Podczas Wielkiego Finału wręczono również wyróżnienia indywidualne. Nagrodę dla najlepszego trenera z rąk prezesa Zbigniewa Bońka otrzymał Piotr Stołowski z zespołu SP 7 Koszalin (woj. zachodniopomorskie). Nagrodę fair play za największą liczbę Zielonych Kartek otrzymanych podczas Turnieju dostały natomiast zespół Football Academy z Zawiercia (woj. śląskie) oraz drużyna Orzeł Wałcz 2010 z województwa zachodniopomorskiego.Triumfatorzy XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach wiekowych U-10 i U-12 już niebawem po raz kolejny będą mogli zjawić się na PGE Narodowym. W ramach nagrody głównej, młodzi piłkarze i piłkarki obejrzą z wysokości trybun ostatni mecz reprezentacji Polski przed wylotem na mundial do Rosji – 12 czerwca, z Litwą – oraz spotkają się ze swoimi idolami, czyli piłkarzami reprezentacji Polski.

turniej przyszłych Reprezentantów Polski

Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 12 lat firma Tymbark. Od ubiegłego roku do grona sponsorów Turnieju dołączyła firma Electrolux, zostając Brązowym Sponsorem rozgrywek. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych, m.in. Arkadiusza Milika – ambasadora Turnieju, Piotra Zielińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło oraz Pauliny Dudek.

Honorowy patronat na XVIII edycją Turnieju sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Patronat nad Turniejem objęły również Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Patronat medialny: Onet, Przegląd Sportowy, Bravo Sport oraz Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Dziennik Zachodni, Echo Dnia, Gazeta Krakowska, Gazeta Lubuska, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Pomorska, Gazeta Wrocławska, Gazeta Współczesna, Głos Wielkopolski, Kurier Lubelski, Kurier Szczeciński, Nasze Miasto Warszawa, Nowa Trybuna Opolska i Nowiny.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza