wtorek, 13 marca 2018

Sukces pięściarzy Klubu Sportowego „Start” w Częstochowie!

W ostatni weekend, w dniach 9-11.03.2018r. odbyły się Mistrzostwa Śląska w Boksie w Bielsku-Białej, w których wzięło udział pięciu zawodników z KS „Start” w Częstochowie. Najważniejsza informacja z Mistrzostw dla nas, to fakt, że wszyscy reprezentanci z naszego Klubu wrócili z medalami!

W Turnieju wystartowało 108 zawodników z 26 klubów okręgu Śląskiego. Złoty medal w kategorii junior, waga 69 kg, zdobył Patryk Rydz. W finałowej walce pokonał w pierwszej rundzie przez RSC zawodnika Radosława Klisa z BKB Beskidy Bielsko-Biała. Srebrne medale zdobyli: Dawid Turek w kategorii junior, waga 60 kg – w finałowej walce uległ Konradowi Gawron z UKS Śląsk Ruda Śląska oraz Jakub Motyl w kategorii kadet, waga 63 kg, przegrywając z pięściarzem z klubu BKS Jastrzębie Zdrój – Antonim Brzozok. Na najniższym stopniu podium stanęli Maciej Małysz (kategoria junior waga 81 kg) i Adam Kwiendacz (kategoria senior, waga 64 kg). Zawodnikom z KS „Start” w Częstochowie w narożniku sekundował trener Michał Zalas.