poniedziałek, 8 sierpnia 2016

Siedem medali częstochowskich nordicowców na Mistrzostwach Polski

Na rozegranych w sobotę w Osielsku koło Bydgoszczy Mistrzostwach Polski w nordic walking na dystansach 5 i 10 km oraz półmaratonu świetnie spisali się częstochowscy kijkarze.
W zawodach wzięło udział ponad sześciuset zawodników z całego kraju, w tym siedemnastoosobowa drużyna Viking Nordic Team Częstochowa.
Częstochowianie zdobyli siedem medali - jeden złoty, pięć srebrnych i jeden brązowy.
Mistrzem Polski został Michał Zarębski (5km), wicemistrzami Mariola Pasikowska, Karol Stiller (oboje półmaraton), Daniel Wojtasiński, Mariusz Reczulski (oboje 10km) i Paweł Stępniewski (5km), a brązowym medalistą w półmaratonie został Jarosław Pietrzyk.
Zawody w Osielsku były również czwartym etapem Pucharu Polski, w którym wszyscy zawodnicy zdobywali kolejne punkty do klasyfikacji generalnej zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i drużynowej. Ostatnie dwa etapy Pucharu Polski zostaną rozegrane w Elblągu i Hajnówce.