czwartek, 25 sierpnia 2016

Częstochowianka mistrzynią świata we Freestyle Footballu. Kolejny brąz Adriana Franca

Kalina Matysiak z Częstochowy zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata Freestyle Football - Super Ball 2016! Na tej samej imprezie jej kolega Adrian Franc po raz trzeci sięgnął po brąz.

W dniach 15 - 20 sierpnia w czeskim Libercu odbywały się Otwarte Mistrzostwa Świata Freestyle Football - "Super Ball", gdzie w 8 kategoriach startowało 230 zawodników z 40 krajów.

Zawodnicy grupy R-Style przywieźli z tych zawodów 2 medale. W kategorii Female Battles na najwyższym stopniu podium stanęła Kalina Matysiak. Częstochowianka wygrała eliminacje, w półfinale pokonała zawodniczkę USA. W decydującym starciu jej rywalką była Słowaczka, którą pokonała głosami sędziów 5-0.

W tym roku Kalinę Matysiak czeka jeszcze jedna wielka impreza - zawody z cyklu F3 World Tour w Melbourne w Australii, gdzie startuje 8 najlepszych zawodniczek zaproszonych przez Światową Federację Freestyle Football.

Po brązowy medal w kat. Routine drugi rok z rzędu sięgnął z kolei Adrian Franc którego jest to już trzecie podium na tych zawodach.

-  Trzeci rok startuję na największych zawodach freestyle football na đwiecie i trzeci rok z rzędu zdobywam podium. Nie był to szczyt moich marzeń na ten rok, ale jestem zadowolony ze swojego występu i jeśli zdecyduję się startować za rok, to na pewno zrobię wszystko, żeby poprawić swoją obecną lokatę - zapowiada Franc.

Źródło: RStyleTeam