środa, 11 września 2019

Uczniowie ze Śląska nagrodzeni podczas gali finałowej programu ADAMED SmartUP

10 września odbyła się uroczysta gala podsumowująca 5. edycję programu stypendialnego ADAMED SmartUP, w trakcie której zostało wyłonionych 10 laureatów nagrody głównej. Wśród nich znalazł się pochodzący z Będzina Bartłomiej Leks, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Katowicach

Bartłomiej w ramach otrzymanej nagrody zostanie objęty roczną opieką mentorską oraz indywidualnymi konsultacjami edukacyjnymi. Ma nadzieje, że udział w programie ADAMED Smart UP pomoże mu w wyborze dalszej ścieżki edukacji - Dzięki konkursom, w których w ostatnim czasie brałem udział dostrzegam więcej ciekawych potencjalnych dróg rozwoju, przez co jestem mniej zdecydowany, które z nich wybrać.

W trakcie gali wyłoniono także 3 stypendystów spośród zeszłorocznych laureatów. W gronie wyróżnionych stypendystów znalazła się pochodząca z Brennej Laura Meissner - absolwentka V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej, od tego roku studentka fizyki na Uniwersytecie w Oxfordzie. 


Wyróżniona trójka otrzymała symboliczne czeki z rąk zarządu Fundacji Grupy Adamed oraz członków Rady Naukowej programu. Stypendyści nagrodę finansową w wysokości 40 tys. złotych będą mogli przeznaczyć m.in. na wymarzone studia czy też realizację dalszych planów naukowych. - To bardzo poważna sprawa, więc muszę to jeszcze przemyśleć na spokojnie. Cieszę się z nagrody, ponieważ stypendium przyda mi się w trakcie studiów. Konsultacje edukacyjne pomogły mi bardzo pod kątem aplikacji na nie. Gdybym miała to zrobić samodzielnie to mogłoby być ciężko, a na indywidualnych zajęciach można było nauczyć się znacznie więcej – powiedziała podczas Gali Laura.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza