środa, 18 września 2019

Finał Pucharu Polski 2019 - Nordic Team Częstochowa drugą drużyną w kraju

W sobotę miał miejsce finał Pucharu Polski Nordic Walking.
Po ośmiu etapach (Mielno, Wejherowo,  Kolbuszowa, Legnica, Polanica Zdrój, Osielsko, Potęgowo, Hajnówka) przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcia w klasyfikacjach generalnych.
Częstochowska drużyna osiągnęła swój największy dotychczasowy sukces plasując się na drugim miejscu Drużynowego Pucharu Polski. Na poszczególnych dystansach lokując się odpowiednio - 5km - drugie miejsce, 10km - drugie miejsce i półmaraton - czwarte.
Indywidualnie zdobywcami Pucharu Polski zostało czworo częstochowskich zawodników - Bartłomiej Dębski (M40 5km), Daniel Wojtasiński (M40 10km), Agnieszka Paprotna (K30 półmaraton) i Bogdan Barczyk (M50 półmaraton). Drugie miejsca zajęli Alicja Bugała (K-junior 5km), Beata Kamińska (K50 5km), Magdalena Rajek (K40 10km) i Michał Pinis (M30 10km), natomiast na najniższym stopniu podium stanęła szóstka zawodników na dystansie pięciu kilometrów - Gabriela Pinis (K-dzieci), Agnieszka Dybeł (K-niep), Agnieszka Pinis (K40), Jolanta Barczyk (K55), Michał Suriak (M30), Tomasz Rajek (M50).