piątek, 13 września 2019

DUETTE JOLA&JUTTA w ROK-u

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie wraz z autorkami zapraszają na wernisaż wystawy „Duette” - malarstwo i fotografia w relacjach artystek Jolanty Madej i Jutty R. Buchwald, piątek 20 września 2019 r. godz. 17.00. 
Wystawę będzie można oglądać w Galerii ART FOTO ROK-u do 9 października.

Autorki wystawy „Duette”- Jolanta Madej z jurajskiego Janowa i Jutta Buchwald z Niemiec prezentują malarstwo i eksperymentalną fotografię w zestawach kompozycyjnych, które wzajemnie się uzupełniają, balansując na pograniczu abstrakcji tworzą odmienny środek wyrazu artystycznego. Integrując ze sobą te dziedziny sztuki kreują element zaskoczenia, odmiennego postrzegania rzeczywistości. Dwa środki wyrazu artystycznego stworzyły wspólną wizję świata i własnych doznań artystycznych.

***

Jolanta Madej - Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie - Wydział Grafiki w Katowicach - 1982. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, Jurajskiego Fotoklubu RP- Stowarzyszenie Twórców oraz do Niemieckiego Stowarzyszenia Artystów Form - Bild - Farbe w Niedernhausen. Posługuje się różnymi środkami wyrazu artystycznego, wykonuje prace w technice olejnej, pastele, akwarele, mixed-media, fotografia. Inspiruje się pięknem przyrody i otaczającego świata. Od lat w swojej twórczości przedstawia piękno Jury Krakowsko- Wieluńskiej. Jest autorką wielu wystaw indywidualnych i współtwórcą wystaw zbiorowych. W latach 2013 i 2015 była komisarzem Międzynarodowych Plenerów Miejskich w Wieluniu. Jest laureatką:
  • Statuetki Starosty Częstochowskiego za zasługi dla powiatu w kategorii: kultura- 2013,
  • Nagrody Starosty Częstochowskiego w dziedzinie kultury i sztuki za twórczą prezentację ziem powiatu częstochowskiego i utrwalenie jej walorów w wymiarze artystycznym – 2004,
  •  I Nagrody Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej w Ogólnopolskim Konkursie na Turystyczną Pamiątkę z Regionu – 2007,
  •  Wyróżnienia Częstochowskiej Organizacji Turystycznej – Certyfikaty za projekty pamiątek z regionu: Pudełeczka z Legendą – 2005, Miniatury na Kamieniach – 2007, Jurajskie Symbole – 2011, Jurajskie Misy-2018.


Jutta R. Buchwald – fotograf, należy do Stowarzyszenia Artystów Form-Bild Farbe w Niedernhausen w Niemczech. Podstaw fotografii nauczyła się w technice analogowej. W 2000 roku zajęła się fotografią cyfrową. Dzięki nowym technikom fotograficznym kompozycja i obróbka obrazu stały się jeszcze bardziej zróżnicowane co obudziło w niej chęć pracy artystycznej i eksperymentowanie.
Swój zasób wiedzy poszerza uczestnicząc w kursach m.in w Otwartej Akademii Sztuk Pięknych (fadbk) w Essen, .Alanus - Wyższej Szkole Sztuki w Alfter koło Bonn, Międzynarodowej Akademii Sztuki w Heimbach. Od 2013 roku regularnie uczestniczy w wystawach i inicjuje własne akcje artystyczne

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza