wtorek, 10 września 2019

Kwiaty za elektrograty


Przed nami kolejna edycja akcji „Kwiaty za elektrograty” w Castoramie

Razem możemy zadbać o nasze środowisko. Małe decyzje w codziennych działaniach mogą mieć ogromne znaczenie. Poczynając od wyborów dokonywanych podczas zakupów, segregacji śmieci, a kończąc na dobrych nawykach, które pozwalają oszczędzać wodę czy energię. Czasem niewiele potrzeba, żeby zmienić bardzo dużo. Dlatego od wielu lat Castorama edukuje i wspiera działania związane z dbałością o środowisko. Co rok sieć przeprowadza akcję „Kwiaty za elektrograty”, podczas której elektroodpady przyniesione do sklepu zostaną wymienione na sadzonki wrzosu.

Jeżeli w Twoim domu zalegają zużyte baterie, świetlówki, telefony komórkowe lub mały czy duży sprzęt AGD, przynieś je do sklepu Castorama! Zyskasz nie tylko więcej przestrzeni, ale i otrzymasz  sadzonkę wrzosu, który upiększy Twoje mieszkanie lub ogród. W zależności od  gabarytu Twojego zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego otrzymasz jedną, dwie lub nawet trzy sadzonki. Regulamin oraz terminy akcji w poszczególnych sklepach znajdziesz na stronie castorama.pl.

Akcja „Kwiaty za elektrograty” ma na celu propagowane postaw proekologicznych wśród społeczeństwa w kwestii obchodzenia się z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym w trosce o środowisko naturalne. Każda kolejna edycja cieszy się coraz większą popularnością, co jest dowodem na rosnącą świadomość właściwego gospodarowania elektroodpadami. Zainteresowanie zeszłoroczną edycją akcji „Kwiaty za elektrograty” było ogromne. Zebrano łącznie 169 ton elektroodpadów!

Oprócz kształtowania proekologicznych zachowań, celem zbiórki jest obniżenie ilości zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na wysypiskach komunalnych, a tym samym zmniejszenie jego negatywnego oddziaływania na środowisko. Kampania wpisuje się w obecnie realizowaną przez Castorama Polska strategię zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko naturalne.  

Warto pamiętać, że elektrośmieci nie wolno wyrzucać do zwykłych kontenerów przeznaczonych na odpady. W Polsce obowiązuje ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, która nakazuje recykling tego typu odpadów. Elektrośmieci zawierają trujące substancje, takie jak rtęć, kadm, związki bromu, ołów czy chrom. Jednak około  90 proc. tych składników da się ponownie wykorzystać do produkcji nowych urządzeń gospodarstwa domowego, mebli czy części do samochodów. Dlatego elektrośmieci muszą być zbierane, utylizowane i poddawane recyklingowi. Warto więc aktywnie brać udział w zbiórkach elektrośmieci takich jak ta organizowana przez sieć Castorama. Dzięki temu nie tylko zadbasz o środowisko naturalne poprzez zwiększenia poziomu odzysku zużytego sprzętu, ale dodatkowo otrzymasz prezent w postaci sadzonki wrzosu!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza