Co niesie za sobą pełnienie roli rodzica dziecka z niepełnosprawnością.
Jak
zachować równowagę między opiekuńczością, a stworzeniem warunków do
samodzielności.
Zapraszamy na warsztaty dla rodziców, opiekunów i osób z
otoczenia osób z niepełnosprawnością już 28 września o godzinie
17:00.
Nie ma ani perfekcyjnych rodziców, ani idealnych dzieci, ani najlepszego przepisu na wychowanie. W każdej rodzinie pojawienie się dziecka wymaga przedefiniowania ról. Zwłaszcza kiedy rodzi się dziecko z niepełnosprawnością, istnieje zagrożenie, że rodzicielstwo, wrażliwość na szczególne potrzeby dziecka, a nie rzadko i walka o jego życie i zdrowie powoduje, że rodzice zapominają o sobie.
Kiedy podczas lotu pojawiają się silne turbulencje, dostajemy od obsługi samolotu zalecenia, aby w pierwszej kolejności maskę tlenową założył opiekun dziecka, a następnie – dopiero kiedy jest bezpieczny i ma pewność, że nie straci przytomności z braku tlenu - zadbał o dziecko.
Doświadczenie pokazuje, że rodzice dzieci z niepełnosprawnością w codziennym życiu zapominają o tej zasadzie, co przynosi nie najlepsze skutki i dla nich i dla ich podopiecznych.
Podczas spotkania poszukamy odpowiedzi jak dbać o siebie bez wyrzutów sumienia. Pochylimy się nad różnicą między poświęceniem i zaangażowaniem. Zastanowimy się jak zachować równowagę między opiekuńczością, a stworzeniem warunków do samodzielności dziecka.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie dla rodziców, opiekunów osób z niepełnosprawnością na spotkanie z Kariną Kozioł - Coachem, terapeutą TSR, mediatorem, trenerem kompetencji społecznych, pedagogiem, Prezesem Fundacji Forum Komunikacji i Mediacji.
Zapisy zawierające imię, nazwisko, nr telefonu i adres mailowy prosimy wysyłać na adres b.karczewski@oczamibrata.pl