czwartek, 25 maja 2017

Dinozaury pojawią się w Częstochowie

Galeria Jurajska na 10 dni zamieni się w Park Jurajski. Już od 27 maja będzie można tam stanąć oko w oko z 8 gigantycznymi dinozaurami.


Gigantyczne stwory w Jurajskiej

100 milionów lat temu to one rządziły na Ziemi. Teraz odtworzone wymarłe gady będzie można oglądać w Galerii Jurajskiej. Na specjalnej wystawie edukacyjnej, która startuje już 27 maja, znajdzie się w sumie 8 naturalnych rozmiarów, ruchomych figur dinozaurów.

Wśród prezentowanych gadów znajdzie się m.in. mający aż 4,7 metra długości kolczasty Kentozaur, rogaty Avaceraptor, drapieżny Ceratozaur, długoszyi Diplodok, ptakopodobny Trodoon i roślinożerny Kamptozaur. Największy gad – mający aż 7,5 m. długości mięsożerny Allozaur, krewniak Tyranozaura - stanie przed wejściem do galerii.

To unikalna okazja, żeby zobaczyć na własne oczy jak wyglądały dinozaury. Figury są naturalnych rozmiarów, odtworzone w skali 1:1, do tego część z nich się porusza i wydaje przerażające dźwięki. Ciekawostką jest to, że wśród pokazywanych gadów są m.in. Ceratozaury i Allozaury, czyli wymarłe gady żyjące w jurze a terenie dzisiejszej Polski – mówi Violetta Dziubin, marketing manager Galerii Jurajskiej.


Otwarcie wystawy i Dzień dziecka z prehistorią

Ale nie tylko realistyczne figury będą atrakcją jurajskiej wystawy w Galerii Jurajskiej. 28 czerwca centrum handlowe urządza wielkie otwarcie ekspozycji połączone z Dniem Dziecka. Towarzyszyć mu będą atrakcje dla najmłodszych i dorosłych zainspirowane światem dinozaurów oraz pierwszych ludzi.

Nie zabraknie m.in. wyprawy do jurajskiej dżungli połączonej z poznawaniem gatunków dinozaurów, zabaw teatralnych, dyskoteki „UguBuga”, gier zręcznościowych i quizów, a także warsztatów tworzenia malowideł naskalnych i prehistorycznej biżuterii.

Najmłodsi będą mogli wcielić się także w prawdziwych paleontologów. W galerii zostanie zaaranżowane specjalne stanowisko badawcze, w którym przy pomocy pędzli i szpachelek będzie można odkopać kości dinozaura.

To wydarzenie w luźny sposób uczy i bawi jednocześnie. Przybliża dzieciom zarówno świat dinozaurów, jak również późniejsze epoki, w tym okres, kiedy pojawił się pierwszy człowiek. Poznamy na nim gatunki prehistorycznych gadów, dowiemy się więcej o ich życiu i diecie. Będzie także okazja do podejrzenia życia pierwszych ludzi, którzy pojawili się na Ziemi dziesiątki milionów lat po dinozaurach. To taka nietypowa lekcja biologii, paleontologii i historii w jednym – zachęca Violetta Dziubin.

Wstęp na wystawę, która trwać będzie od 27 maja do 5 czerwca, jak również na Dzień Dziecka 28 maja jest bezpłatny. 
Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia galerii tj. od 10 do 21, z kolei Dzień Dziecka rozpoczyna się w niedzielę o godz. 13.