poniedziałek, 22 maja 2017

Dwa tytuły Mistrza Europy dla nordicowców z Częstochowy i Żarek

W sobotę 20 maja w niemieckim Roding zostały rozegrane Mistrzostwa Europy Nordic Walking na dystansie 10 kilometrów.

Wśród 165 uczestników z Niemiec, Austrii, Polski, Włoch, Francji, Szwajcarii i Czech znalazła się dwójka reprezentantów naszego regionu. Oboje wracają do Polski z tytułami Mistrzów Europy - częstochowianin z Viking Nordic Team -  Daniel Wojtasiński z czasem 1:02:31 zwyciężył w kategorii M35, a Mariola Pasikowska z Positive Energy Żarki wygrała kategorię K30 z czasem 1:06:03.
 Dzień wcześniej w rozegranych również w bawarskim Roding Mistrzostwach Europy Sztafet Mieszanych na dystansie 4x1000m wymieniona dwójka wraz z Katarzyną Marondel z Bytomia i Piotrem Wetoszką z Białej Podlaskiej reprezentowała sztafetę Poland Nordic Team. Drużyna zajęła czwarte miejsce tracąc 1,2 sekundy do brązowego  i 3,5 sekundy do srebrnego medalu.