wtorek, 16 maja 2017

Drugi etap Pucharu Polski częstochowskich kijkarzy

W drugiej edycji Pucharu Polski Nordic Walking, który miał miejsce 14 maja w pomorskim Potęgowie wzięło udział dwunastu zawodników Viking Nordic Team Częstochowa.

Na dystansie półmaratonu Mariola Pasikowska zwyciężyła w kategorii K30, będą jednocześnie najszybszą kobietą, a Jarosław Pietrzyk zakończył zmagania na drugim miejscu w swojej kategorii wiekowej M30 meldując się na mecie z piątym rezultatem open.

W rywalizacji mężczyzn na dystanie 10 km zwyciężył w kategorii wiekowej M30 Daniel Wojtasiński ustanawiając piąty najlepszy czas trasy, na trzecim miejsu uplasował się Michał Suriak w kategorii M18, a na czwartej Marek Czakiert w kategorii M40. Wśród kobiet najszybsza w kategorii K30 była Agnieszka Kolarska (piąta kobieta na tym dystansie), druga w kategorii K18 był Ewelina Suriak, a trzecia Ewa Dusiel w kategorii K50.

Na najkrótszym dystanie 5km trzecie miejsce w kategoriach wiekowych uzyskały Joanna Stolarska (K-junior) i Bożena Jurczyńska (K55). Magdalena Stolarska zajęła 12 miejsce w kategorii K45, a Michał Stolarski był czwarty w kategorii M45.