wtorek, 21 lutego 2017

Zasłużeni dla powiatu. Statuetki Starosty Częstochowskiego rozdane

W sobotę, 18 lutego podczas uroczystej gali w Filharmonii Częstochowskiej poznaliśmy laureatów Statuetek Starosty Częstochowskiego "Za zasługi dla powiatu".

W sobotni wieczór na widowni zasiedli nominowani do statuetek, ich najbliżsi,oraz przedstawiciele władz miasta Częstochowy i powiatu częstochowskiego, reprezentanci samorządów gminnych, pracownicy wielu instytucji, urzędów, służb i organizacji, kombatanci, a przede wszystkim – mieszkańcy powiatu częstochowskiego. Nie zawiedli również przyjaciele z zaprzyjaźnionych powiatów: bodeńskiego w Niemczech i śniatyńskiego na Ukrainie.

W imieniu władz powiatu gości powitał starosta częstochowski Krzysztof Smela, który pogratulował wyróżnionym i nagrodzonym w tegorocznej edycji konkursu. Krzysztof Smela jako wójt gminy Mykanów statuetkę otrzymał w  już 2003 roku.

Czas oczekiwania na ogłoszenie nazwisk laureatów uprzyjemnił  występ laureatki X Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Wokalistów Powiatu Częstochowskiego Karoliny Kamińskiej.

Po raz pierwszy w historii konkursu w jednej kategorii (kultura i edukacja) wręczono dwie statuetki. Otrzymali je: Zespół Obrzędowy „Grusza” z gminy Kłomnice oraz Joanna Haładyn – radna powiatowa i nauczycielka języka niemieckiego, znana ze swej działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania kultury.

W pozostałych kategoriach statuetki otrzymali:
Tomasz Gęsiarz – wójt gminy Mstów i działacz sportowy oraz turystyczny (kat. sport i turystyka),
Alicja Grzegorczyk – dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Lelowie (kat. polityka społeczna),
Krzysztof Nabiałczyk – radny powiatowy V kadencji, działacz społeczny, inicjator wielu imprez tematycznych promujących region (kat. samorządność i przedsiębiorczość),
Grażyna Klamek - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy (kat. osobowość roku/instytucja roku). Wydarzeniem roku uznano inscenizację Bitwy pod Mełchowem z 1863 roku.
Statuetki odebrał wójt gminy Lelów Krzysztof Molenda.

Gwiazdą sobotniego wieczoru był Bogusław Morka – znany śpiewak operowy i operetkowy uważany przez znawców za najlepszego tenora śpiewającego w tradycji włoskiego bel canta.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Częstochowie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz