środa, 24 września 2014

[POLECAMY BIAŁY KRUK] WPiS - miesięcznik najbardziej przyjazny prawicy

W bieżącym numerze między innymi:

Wrzesień 1939 – o co właściwie chodziło? – historyk dziejów najnowszych dr Marek Piotr Deszczyński przedstawia sytuację międzynarodową w Europie w końcu lat 30. ub.w.

Muzułmanie! Nikt nie życzy sobie wroga we własnym domu .

Wielcy, bogaci i skundleni – Leszek Sosnowski zabiera głos w sprawie bojaźliwego zachowania Zachodu wobec coraz bardziej panoszących się środowisk muzułmańskich.

Zarządzanie Europą w szponach biurokracji – prof. Krzysztof Szczerski przedstawia w rozmowie z Leszkiem Sosnowskim skomplikowany system kierowania Unią Europejską.

Świato-podgląd – kolejna porcja najciekawszych wiadomości ze świata, których próżno szukać w krajowych mediach.

Wielogłos o „Tysiącletnim Krakowie”.

Camino Polaco, czyli na polskich szlakach św. Jakuba

Kościół ubogi, ale niekoniecznie z pustymi kuframi – korespondencja z Watykanu,
Tajemnica Małego Katynia wciąż czeka na wyjaśnienie – historia obozu NKWD w Trzebusce na Podkarpaciu i miejsca straceń akowców w pobliskich lasach w Turzy.

Mazury niczym tolkienowskie Śródziemie.

Zakonnik, naukowiec, patriota –  50. rocznica święceń kapłańskich o. Zachariasza Jabłońskiego.

W kraju, gdzie szanują Lecha Kaczyńskiego – czyli pieszo przez Gruzję – reportaż z pielgrzymki przez Gruzję, jaką w sierpniu tego roku odbyło dwoje młodych ludzi z Chrzanowa.

Miliony krzyżyków ku chwale Matejki – artykuł o grupie pasjonatów, którzy postanowili zrealizować rzecz z pozoru niemożliwą – wyhaftować replikę matejkowskiej „Bitwy pod Grunwaldem” w naturalnych rozmiarach.

A ponadto jak zawsze krzyżówka z atrakcyjnymi nagrodami, liczne promocje i rabaty dla Czytelników (w tym specjalna oferta z okazji nadchodzących Targów Książki w Krakowie) oraz zapowiedź nowej publikacji Białego Kruka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz