poniedziałek, 27 sierpnia 2018

Znajdź pomysł na czas dziecka po szkole. W weekend rusza Giełda Zajęć Pozalekcyjnych

Ponad 40 ośrodków edukacyjnych i sportowych z regionu i dziesiątki pomysłów na to, jak może wyglądać czas wolny dziecka po szkole. Już w najbliższy weekend (1 i 2 września) w Galerii Jurajskiej odbędzie się Giełda Zajęć Pozalekcyjnych. Nietypowe wydarzenie, które pomaga rodzicom m.in. w rozwoju talentów i zainteresowań dziecka potrwa w tym roku aż 2 dni!


Czas po szkole, wcale nie musi oznaczać straconych godzin przed komputerem lub z nosem w smartfonie. Wystarczy znaleźć pomysł na to, jak ten czas zagospodarować dziecku, a przy okazji zaszczepić w nim pasję lub rozwinąć talent.


Pomóc ma w tym organizowana w Galerii Jurajskiej Giełda Zajęć Pozalekcyjnych. Już po raz piąty kilkadziesiąt ośrodków edukacyjnych z regionu zaprezentuje w centrum handlowym swoją ofertę, dając rodzicom, ale także najmłodszym podpowiedź – co zrobić z wolnym czasem?

W tym roku wydarzenie potrwa aż dwa dni. Pierwszego dnia w galerii zaprezentują się placówki edukacyjne związane z edukacją językową, artystyczną oraz naukową, z kolei drugiego dnia do Galerii Jurajskiej zawitają znane w mieście kluby i ośrodki sportowe.

- Zainteresowanie giełdą jest tak duże, że w tym roku dzielimy ją na dwa dni. Dajemy tym samym rodzicom jeszcze większy wybór, a dzieciom jeszcze więcej możliwości i inspiracji. Tegoroczna giełda będzie największą z dotychczasowych – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, marketing manager Galerii Jurajskiej.

I faktycznie, pomysłów na czas wolny nie zabraknie. Już pierwszego dnia (1 września) na targach pojawi się aż 25 ośrodków edukacyjnych. Wystawią się m.in. szkoły językowe uczące np. angielskiego, francuskiego, ale też japońskiego, szkoły tańca i sztuk walki, szkoły muzyczne, pojawią się także ośrodki specjalizujące się w naukach ścisłych, w tym rozwoju talentów matematycznych czy pasji do robotyki.

Nie zabraknie także ciekawostek. Na giełdzie pojawi się m.in. szkoła ucząca dzieci, jak zostać odkrywcą lub kucharzem. Będzie można także spotkać się z nauczycielami, którzy uczą rysunku architektonicznego. Nie zabraknie także placówki, w której najmłodsi poznają tajniki brazylijskiej sztuki walki, czyli caopeiry.

- W programie tegorocznej giełdy znajdzie się rekordowa liczba aktywności, którymi można zająć się po lekcjach. Pokażemy dzieciom, jak inaczej można uczyć się języków, w jaki sposób rozwinąć pasję do chemii, biologii czy matematyki, a tym samym zaciekawić się przedmiotem, pokażemy także różne style tańca, które mogą zainspirować do aktywności fizycznej – mówi Dziubin-Łuszczyk.

Pomogą w tym zarówno spotkania z pedagogami, jak również lekcje pokazowe, a nawet występy artystyczne uczniów, jakie towarzyszyć będą giełdzie. – To nie są tylko targi edukacyjne, na giełdzie można spotkać się z dziećmi, które już uczęszczając na lekcje, można podejrzeć zajęcia, a także efekty nauki. Coś dla siebie znajdzie tutaj zarówno 3-latek, jaki 16-latek – mówi.

Ale nie tylko szukający ciekawych zajęć po godzinach znajdą tutaj kurs. Na giełdzie będzie można także poszukać korepetytorów np. z języków obcych lub matematyki, a także poradzić się pedagogów lub logopedów, jeśli dziecko ma np. trudności z wymową lub trudności w nauce.

- Giełda pokazuje rodzicom różne kierunki wsparcia rozwoju dziecka. Z jednej strony zachęca do aktywności, poszukiwania i rozwijania talentów, z drugiej strony pomaga tym dzieciom, które tej pomocy w nauce potrzebują najbardziej. Dla rodziców takie wsparcie jest nieocenione – mówi przedstawicielka Galerii.

Po raz pierwszy także giełda będzie trwać dwa dni. Drugi dzień (2.09) dedykowany będzie zajęciom sportowym i rozwojowi fizycznemu. Kilkanaście ośrodków sportowych z regionu, w tym kluby z wieloletnimi tradycjami m.in. RKS Raków i KS Częstochowianka, a także KS Stradom, Częstochowska Akademia Badmintona, Stadnina Koni Don Camilo i Klub Sportowy Orient. W sumie 15 wystawców związanych z różnymi dyscyplinami sportu od jeździectwa przez boks po siatkówkę.

- W czasie giełdy będzie możliwość zapisania się np. do drużyny siatkarskiej lub piłkarskiej, albo na lekcję jazdy konnej. Nie zabraknie także szkół kształcących przyszłych mistrzów sztuk walki. To okazja, żeby spotkać się ze sportowcami i zobaczyć, która dyscyplina jest najlepsza dla dziecka i która je szczególnie interesuje – mówi Violetta Dziubin.

Wstęp na giełdę jest bezpłatny. Giełda odbywa się w sobotę i niedzielę w godz. od 12 do 18. Listę wystawców można sprawdzić na stronie www.galeriajurajska.com.pl