środa, 15 maja 2019

60-lecie działalności Społecznej Szkoły Baletowej w Częstochowie

Społeczna Szkoła Baletowa obchodzi 60 -te urodziny! 
Z tej okazji, już 16 czerwca, tradycyjnie, na scenie Filharmonii Częstochowskiej uczniowie zaprezentują nowy spektakl objęty patronatem prezydenta miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka: „Stanisław Moniuszko – obrazy polskie”.


Od wielu pokoleń zainteresowanie tańcem i sztuką nie maleje, a balet i wyrażanie siebie poprzez taniec stają się co raz bardziej popularne.
Zajęcia w Społecznej Szkole Baletowej od zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem.
Szkoła i Ognisko wychowały już wiele pokoleń częstochowian. 
To tutaj dzieci kształcą się w duchu wewnętrznej dyscypliny, harmonii i piękna, rozwijając swoją osobowość poprzez taniec i muzykę.
-Klasyka to podstawa - podkreśla wieloletni pedagog Urszula Brylewska, której jubileusz Szkoły zbiega się z 25-leciem pracy na stanowisku dyrektora.
Urszula Brylewska jest absolwentką wydziału pedagogicznego Warszawskiej Szkoły Baletowej.
To wieloletnia tancerka – solistka i pedagog baletu Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. St. Hadyny. Od 1994 r. jest dyrektorem Społecznego Ogniska Baletowego. W 2000 roku założyła Społeczną Szkołę Baletową. Z sukcesami, jako laureatka nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy i zasłużony działacz kultury prowadzi szkołę i ognisko do dziś.

Na początku Ognisko Baletowe mieściło się  przy Al. Jana Pawła II, potem przez jakiś czas w Filharmonii Częstochowskiej, następnie w niepowtarzalnym klimacie historycznych kamienic: w "Willi Generała" i w "Domu Księcia"  przy Al. Wolności.
Po opuszczeniu "Domu Księcia" Społeczna Szkoła Baletowa przeniosła się do wyjątkowej lokalizacji -  na dworzec głównym PKP.
Szkoła dysponuje trzema doskonale wyposażonymi salami baletowymi, w których codziennie odbywają się próby i zajęcia taneczne.

Z niecierpliwością oczekując galowego występu, Szkole życzmy kolejnych okrągłych rocznic, kadrze pedagogicznej radości z wychowywania młodych ludzi w miłości do tańca, a tancerzom radości, przyjemności i odnajdywania w sobie pasji.*****
Społeczna Szkoła Baletowa i Społeczne Ognisko Baletowe pod patronatem Towarzystwa Upowszechniania Sztuki Baletowej „TERPSYCHORA” z siedzibą w Częstochowie,  zaprasza dzieci od 4 roku życia . Nabór trwa cały rok. 
Szczegóły: www.terpsychora.czest.pl.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz