wtorek, 13 listopada 2018

39. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej- uroczystość finałowa.

Uroczystość finałowa Konkursu, z wręczeniem nagród laureatom i z działaniami towarzyszącymi, odbędzie się w dniach 16-17 listopada br.

Zapraszamy w tych dniach do Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie na program słowno-muzyczny „Moja dobra droga” autorstwa Włodzimierza Galickiego (muzyka) i Artura Modrzejewskiego (słowo).
Program został przygotowany na podstawie wierszy Wojciecha Kassa, z najnowszego tomiku poety.
Polecamy także na warsztaty literackie, spotkanie z jurorami Konkursu Poetyckiego oraz wernisaż prac fotograficznych, inspirowanych poezją.

17 listopada br. zapraszamy do Filharmonii Częstochowskiej na uroczystość wręczenia nagród laureatom, towarzyszący program poetycki oraz koncert w wykonaniu artystki krakowskiej Piwnicy pod Baranami Agaty Ślazyk.

Jurorzy Konkursu Poetyckiego:
Joanna Mueller- poetka, literaturoznawczyni i krytyczka literacka. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, Wojciech Kass- poeta, eseista, autor kilkunastu książek poetyckich. Laureat licznych nagród literackich, w tym za dorobek poetycki. Jako redaktor związany z dwumiesięcznikiem literackim „Topos”, Marcin Orliński- poeta ,prozaik, krytyk literacki, publicysta.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz