poniedziałek, 9 października 2017

Filharmonia Częstochowska zaprasza na RECITAL FORTEPIANOWY - SERGEI BABAYAN

18.10.2017, godz. 19.00 
 Sala koncertowa Filharmonii Częstochowskiej  
                        
SERGEI BABAYAN RECITAL FORTEPIANOWY

W programie: Arvo Pärt, Ferenz Liszt, Vladimir Ryabov, Johann Sebastian Bach (Preludium C-dur BWV 939, Preludium c-moll BWV 999, Menuet-Trio g-moll BWV 929, Preludium E- dur BWV 937, Sinfonia Es-dur BWV 791, Preludium d-moll BWV 926, Preludium Cis-dur BWV 872, Preludium F-dur BWV 901), Fryderyk Chopin (Polonez cis-moll op. 26, Walc cis-moll Op. 64 Nr 2, Barkarola Fis-dur op. 60), Sergei Rachmaninov (Études-Tableaux op.39 Nr5 es-moll, Momenty muzyczne op. 16 Nr 2 es-moll, Momenty muzyczne op. 16 Nr 6 C-dur)

*****

Ceniony za intensywność emocjonalną, wyrazistość, nadzwyczajną rozmaitość muzycznych odcieni , które sprawiają, że stylistycznie zróżnicowany repertuar Sergeia Babayana (54 koncerty) staje się przystępny i w całej pełni zrozumiały. Chwalony za perfekcyjnie harmonijne frazy i zapierającą dech w piersiach wirtuozerię.

Urodził się w Armenii w rodzinie o tradycjach muzycznych. Naukę gry na fortepianie rozpoczął jako sześciolatek. Jego nauczycielami byli: Luisa Markaryan i Lev Naumov, a później w Moskiewskim Konserwatorium Vera Gornostayeva i Mikhail Pletnev.

W 1989 przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. Wtedy też zdobył pierwszą nagrodę na Międzynarodwym Konkursie Fortepianowym im. Roberta Casadesusa. Inne trofea konkursowe to zwycięstwo w Palm Beach International Piano Competition i Hamamatsu International Piano Competition. W 1991 roku był laureatem Konkursu Muzycznego Królowej Elżbiety. Pierwszą nagrodę wywalczył na Szkockim Międzynarodowym Konkursie Fortepianowym, trzecią na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ferruccio Busoniego. Był także laureatem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Esther Honens w Calgary.

Na jego repertuar składają się utwory kompozytorów romantycznych, jak Rachmaninow, współczesnych, jak Witold Lutosławski, György Ligeti, Carl Vine i Arvo Pärt. Jest ceniony za wybitne interpretacje Johanna Sebastiana Bacha.


Ceny biletów: 32 zł (normalny), 22 zł (ulgowy), 18 zł (UTW)
Oficjalna strona Festiwalu www.arturrubinstein.pl
****

WYGRAJ ZAPROSZENIE!

Każdy kto do 13 października, przyśle do nas e-mail z hasłem: SERGEI BABAYAN
 na adres konkurs@czest.info weźmie udział w losowaniu zaproszeń na Recital.
W treści mail-a prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu. 
Zwycięzców powiadomimy 14 października.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza