piątek, 6 października 2017

Dziś KONCERT PRZY ŚWIECACH


Dziś, 6 października (piątek), na godz. 19.30  Filharmonia Częstochowska zaprasza na:
 KONCERT PRZY ŚWIECACH do  Kościoła Rektorackiego, Al. NMP 56, w CzęstochowieWystąpią:

  • Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej, 
  • Rafał Zambrzycki-Payne - dyrygent, skrzypce, 
  • ks. Mikołaj Węgrzyn - słowo o muzyce

****
W programie:
E. Elgar - Serenada e-moll na smyczki op. 20; A. Piazzola (arr. L. Destyanikov) - Cztery Pory Roku Buenos Aires na skrzypce i orkiestrę smyczkową; G. Holst - St. Paul's Suite op. 29 no. 2 na orkiestrę smyczkową

Rafał Zambrzycki-Payne jest koncertmistrzem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. W latach 2005-2014 był koncertmistrzem Ensemble Modern, jednego z czołowych europejskich zespołów muzycznych specjalizujących się w wykonywaniu muzyki współczesnej. Ponadto współpracuje jako gościnny koncertmistrz z Orchestra dell'Accademia Nazionale di Santa Cecilia w Rzymie, Scottish Chamber Orchestra oraz BBC Symphony Orchestra w Londynie.
Skrzypek urodził się w Łodzi, pochodzi z rodziny o tradycjach muzycznych. Jest absolwentem The Yehudi Menuhin School w Anglii oraz uczelni w Manchesterze (prof. Wen Zhou Li) i w Wiedniu (prof. Gerhard Schulz). Ważny wpływ na jego rozwój miała także współpraca z Lordem Yehudi Menuhinem oraz prof. Jadwigą Kaliszewską i prof. Maurizio Fuksem. Jest laureatem pierwszych nagród konkursów BBC Young Musician of the Year i Parkhouse International Chamber Music Competition w Londynie oraz drugiej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Luksemburgu.

_____________________________

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza