wtorek, 6 czerwca 2017

Siedem miejsc na podium w Pucharze Polski kijkarzy z Viking NordicTeam

W sobotnim, trzecim etapie Pucharu Polski Nordic Walking rozegranym w Kolbuszowej zawodnicy Viking Nordic Team Częstochowa zajęli siedem miejsc na podium.

W swoich kategoriach wiekowych zwyciężyli - Ewelina Suriak (K18, dystans 10km), Daniel Wojtasiński (M30, dystans 10km), Mariola Pasikowska (K30, dystans półmaratonu) i Paweł Stępniewski (M18, dystans półmaratonu). Drugie miejsca zajęli - Ewa Dusiel (K50, dystans 10km) i Jarosław Pietrzyk (M30, dystans półmaratonu), a trzecie - Michał Suriak (M18, dystans 10km). Tuż za podium uplasowała się Agnieszka Kolarska (K30, dystans 10km). Na najkrótszym dystansie pięciu kilometrów nasi reprezentanci - Zbigniew Cudak (M45) i Bożena Jurczyńska (K55) ukończyli zawody odpowiednio na siódmym i szóstym miejscu.
Do końca rywalizacji w ramach Pucharu Polski Nordic Walking 2017 pozostają jeszcze cztery rundy - Elbląg, Polanica Zdrój, Osielsko i Hajnówka.