czwartek, 27 sierpnia 2020

W weekend rusza Giełda Zajęć Pozalekcyjnych.

To sposób, aby pomóc dziecku w rozwoju pasji

Znalezienie zajęć po lekcjach, dzięki którym dziecko rozwinie swoją prawdziwą pasję, nie zawsze jest łatwe. Pomóc ma w tym organizowana od 29 do 30 sierpnia Giełda Zajęć Pozalekcyjnych.

Już w najbliższy weekend w Galerii Jurajskiej odbędzie się Giełda Zajęć Pozalekcyjnych, wydarzenie, które pomaga uczniom w rozwoju zainteresowań i umiejętności. Tegoroczna edycja zgromadzi kilkadziesiąt szkół, ośrodków edukacyjnych i klubów sportowych z Częstochowy i okolic.

Wśród wystawców nie zabraknie m.in. popularnych szkół tańca i nauki języków obcych, ośrodków edukacji artystycznej, sportowej, a także upowszechniających nauki ścisłe. Dołączą one do szkół sztuk walk oraz szkół plastycznych i muzycznych.

- Jeśli nie wiemy, jak zorganizować dziecku produktywnie czas po lekcjach lub wesprzeć je w rozwoju pasji i talentu, pomóc w tym może organizowana przez nas giełda - zachęca Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej. - To jedyne i największe wydarzenie w regionie, które w jednym miejscu gromadzi tak wiele placówek i tak wiele pomysłów na to, co zrobić z czasem wolnym - mówi.

I faktycznie, z roku na rok rośnie liczba wystawców organizowanej przez galerię giełdy. Wydarzenie przyciąga już nie tylko ośrodki wyspecjalizowane w nauce języków obcych, ale także szkoły pomagające rozwijać niszowe zainteresowania, związane chociażby ze sztukami walk, robotyką czy gatunkami tańca.

Co ciekawe, na miejscu można nie tylko spotkać się z przedstawicielami szkół, pedagogami czy uczniami, ale także zobaczyć efekty wieloletniej nauki w szkołach. Odwiedzający giełdę mają bowiem możliwość wzięcia udziału w kilkudziesięciu wydarzeniach przygotowanych przez wystawców.

Wśród nich znajdziemy m.in. pokazy taneczne, sportowe i doświadczeń naukowych. Nie zabraknie również warsztatów plastycznych, wspólnej nauki języków obcych, występów teatralnych czy spotkań z architekturą. - Giełda to wystawa interaktywna. Tutaj możemy sobie wizualizować, jak mogą wyglądać efekty nauki. Pomagają w tym uczniowie, ale także nauczyciele - mówi.

- Wiele młodych ludzi odwiedzając wydarzenie dopiero tu przekonuje się, co ich tak naprawdę interesuje, w czym chcą być naprawdę dobrzy. Giełda pomaga więc w znalezieniu nie tylko zajęć, ale przede wszystkim w odkryciu talentu. To tutaj można spotkać ludzi, którzy będą wiedzieć, jak go rozwinąć i wykorzystać - mówi.

Ale pomoc znajdą tutaj nie tylko osoby chcące rozwinąć swoje umiejętności. Na miejscu można spotkać także korepetytorów, którzy pomagają w przypadku, gdy pojawiają się problemy z nauką.

- To bardzo ważny aspekt tego wydarzenia. Chcemy dać bowiem rodzicom narzędzie, które pomoże w każdej sytuacji związanej z rozwojem dziecka. Dlatego wśród wystawców nie brakuje ośrodków pomagających w nauce, a także psychologów i pedagogów - mówi.

Z uwagi na obowiązujący w galerii reżim sanitarny, tegoroczna giełda odbędzie się w lokalu na poziomie +2. centrum handlowego w pobliżu strefy restauracyjnej. Wstęp wolny. Giełda w sobotę i niedzielę odbywać będzie się w godzinach od 12 do 18.