czwartek, 1 sierpnia 2019

Patrycja Pacak ze złoty medalem

Patrycja Pacak z Aeroklubu Częstochowskiego, zdobyła złoty medal podczas 10. Szybowcowych Mistrzostw Świata w Akrobacji Advanced w Deva w Rumunii.

Mistrzostwa odbyły się od 18 do 28 lipca. Wzięło w nich udział 31 zawodników z 13 państw, w tym 4 pełne reprezentacje.
Patrycja Pacak w ogólnej punktacji uzyskała 7224.64 punkty oraz wysokie sędziowskie noty. Drugie miejsce zajął Octav Alexan z Rumunii, a trzecie Charlie Levy Louapre reprezentujący Francję.

Częstochowianka może pochwalić się także srebrnym medalem w klasie Advanced, który zdobyła w zeszłym roku wraz z Michałem Klimaszewskim, Wojciechem Gałuszką i Sławomirem Cichoniem, podczas IX Mistrzostw Świata w Czeskich Zbraslavicach.

W poniedziałek, 29 lipca Aeroklub Częstochowa zorganizował uroczyste powitanie mistrzyni na placu Biegańskiego.
Źródło: UM Częstochowa