piątek, 17 lipca 2020

Jak w dobrym świetle przedstawić ulicę Mielczarskiego

Fundacja Oczami Brata wraz ze Spółdzielnią Socjalną "Jasne, że alternatywa 21" oraz partnerami przystępuje do zrewitalizowania ulicy Mielczarskiego w Częstochowie.

Ulica Mielczarskiego jest łącznikiem między ul. Piłsudskiego a Krakowską.
Po drodze łączy jeszcze ul. Przemysłową i Ogrodową. Jakość techniczna tej ulicy nie zachwyca. Pierwotna nawierzchnia brukowana nieobrobionym kamieniem została dawno temu zalana asfaltem, który na przestrzeni czasów odłupuje się odsłaniając przedwojenny bruk. Estetyczną przestrzeń można uświadczyć jedynie na wysokości kościoła katedralnego.

 - Ulica ta przez liczne bójki, napady, przestępstwa została nazwana ulicą "cudów". Dziś mieści się przy niej m.in. Klubokawiarnia Alternatywa 21, w której pracują osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Dlatego też zależy nam na tym, aby maksymalnie poprawić i w dobrym świetle przedstawić ulicę Mielczarskiego - mówi Fundacja Oczami Brata
W jaki sposób? Przez zespół działań urbanistycznych, planistycznych, koordynacyjnych, których celem będzie społeczne, architektoniczne, planistyczne i ekonomiczne korzystne przekształcenie tego obszaru. Razem z naszymi partnerami planujemy ukwiecenie okolicznych balkonów, zamontowanie donic z kwiatami, montaż instalacji elektrycznej/rzeźb/etc, pomiędzy kamienicami oraz powstanie muralu. Pragniemy doprowadzić do takiej rzeczywistości, kiedy ulica Mielczarskiego będzie tętniła życiem i oprócz poprawy małej architektury, mieszkańcy miasta będą mogli bezpiecznie przebywać i bawić się np. podczas Alternatywnego Festiwalu Ulicy Mielczarskiego - dodaje fundacja.

Zachęcamy wszystkie osoby do kontaktu i współdziałania w tej materii pod adresem: biuro@oczamibrata.pl

Zadania podejmowane w ramach rewitalizacji ulicy Mielczarskiego finansowane są wyłącznie z budżetu fundacji oraz Spółdzielni Socjalnej "Jasne, że alternatywa 21".