piątek, 28 sierpnia 2015

Częstochowa: Gratulacje dla mistrza

Reprezentacja Polski zdobyła złoty medal podczas rozgrywanych w Argentynie, siatkarskich mistrzostw świata kadetów. Do sukcesu przyczynił się częstochowianin Dawid Woch.

Podczas wczorajszej sesji rady miasta, otrzymał gratulacje od władz Częstochowy.

Dawid Woch rozpoczynał swoją karierę, jako zawodnik klubu sportowego Exact Systems Norwid Częstochowa. Obecnie uczy się i trenuje w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale.

Tylko w tym roku na jego koncie pojawiły się takie osiągnięcia, jak: złoty medal Mistrzostw Europy, czy złoty medal Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy. W minioną niedzielę do swoich sportowych trofeów dołożył kolejne: złoty medal Mistrzostw Świata Kadetów.

Polacy przyjechali do Argentyny jako faworyci. Po zwycięstwach we wszystkich meczach grupowych awansowali do ćwierćfinału, w którym pokonali Chiny 3:0. W półfinale z Iranem wygrali 3:1, a finał z gospodarzami zakończył się zwycięstwem biało-czerwonych w tie-breaku.

Grający na pozycji środkowego Dawid Woch, w każdym swoim meczu zdobywa średnio 10 punktów. Podczas finału mistrzostw w Argentynie wywalczył ich aż 16.
Źródło:PAP S.A.