Wśród zwierząt z Polski, znajdujących się w niechlubnym zestawieniu, znaleźć można dziś m.in. rysia, sóweczkę, fokę szarą, wilka i niedźwiedzia. Populacja tego ostatniego w naszym kraju wynosi dziś tylko 110 osobników! Zamieszkują one raptem 5 ostoi - informuje na swojej stronie WWF.
O tym, jak każdy z nas może pomóc przetrwać zagrożonym gatunkom, można od 1 do 6 lipa przekonać się w Galerii Jurajskiej. Wszystko za sprawą punktu Fundacji WWF, który stanął w centrum handlowym.
Na miejscu można dowiedzieć się więcej m.in. o tym, jakie gatunki zwierząt są zagrożone wyginięciem w Polsce i na świecie, jakie działania można podjąć, aby pomóc im przetrwać, a także jak codzienną swoją działalnością ograniczyć negatywny wpływ na środowisko naturalne.
Przedstawiciele WWF opowiadają także o działaniach, jakie podejmuje każdego dnia fundacja, aby uchronić m.in. żyjące w Polsce niedźwiedzie oraz wilki.Można także dowiedzieć się, jak przyłączyć się do akcji ratowania gatunków i wspólnie zacząć działać na rzecz przyrody.
- Spotkanie z WWF to okazja, aby zacząć działać, doedukować się, zobaczyć, jaki wpływ człowiek wywiera na środowisko i żyjące w wodach, lasach i powietrzu stworzenia. Podczas wydarzenia będzie można finansowo wesprzeć działalność WWF w Polsce i na świecie, a także włączyć się w jego działania - zachęca Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.
Fundacja WWF powstała w 1961 i działa na całym świecie na rzecz ochrony zagrożonych gatunków.