środa, 6 lipca 2016

Porodówka w miejskim szpitalu po remoncie. Wkrótce ruszy szkoła rodzenia

W Miejskim Szpitalu Zespolonym przy ul. Mickiewicza 12 zmodernizowany został oddział ginekologiczno-położniczy. W połowie sierpnia w placówce ma ruszyć z kolei szkoła rodzenia dla przyszłych mam.

W ramach prac wymieniono węzły sanitarne, zmodernizowano niezbędne instalacje, wymieniono armaturę, zamontowano wyposażenia dla osób niepełnosprawnych. Dzięki temu łazienki na oddziale ginekologiczno-położniczym są zdecydowanie bardziej nowoczesne i komfortowe dla pacjentek. Najważniejszym elementem była jednak modernizacja bloku porodowego, gdzie zamontowano ścianki systemowe, przepierzenia i podwieszane, przesuwane zasłony.

- Remont bloku porodowego był niezbędny dla poprawienia jakości i komfortu porodów na naszym oddziale - mówi Wojciech Konieczny, dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. - Dzięki tym działaniom znacznie zwiększyła się także intymność pacjentek podczas całego porodu. Możemy teraz jednocześnie wykonywać więcej porodów rodzinnych.

Salę cięć oddziału ginekologiczno-położniczego wyposażono w nowy sprzęt i aparaturę medyczną. Zakupiono również stół operacyjny ogólnochirurgiczny,  ginekologiczny z napędem elektrohydraulicznym za ponad 38 tys. zł. Koszt remontów wyniósł nieco ponad 88 tys. zł.

Druga dobra informacja jest taka, że w połowie sierpnia tego roku w Miejskim Szpitalu Zespolonym ruszy szkoła rodzenia.  - Na tak doposażonym i zmodernizowanym oddziale będziemy mieli przyjemność gościć przyszłe mamy i przyszłych ojców, gdzie rodzice pod okiem fachowej kadry medycznej zostaną wszechstronnie przygotowani do swojej roli - mówi Konieczny.

Szkoła rodzenia adresowana jest do kobiet będących między 21-26 tygodniem ciąży. To profesjonalna forma przygotowująca przyszłych rodziców do bezpiecznego odbycia ciąży, aktywnego porodu i połogu. Edukuje jak opiekować się noworodkiem, niemowlęciem, przygotowuje do karmienia naturalnego, uczy dialogu z dzieckiem w wewnątrzmacicznej fazie rozwoju oraz diagnozowania u siebie objawów, które wymagają kontaktu z profesjonalistami.

Szkoleniem objętych zostanie minimum 30 par w 3 cyklach. Kurs zakończy się w 35-36 tygodniu ciąży.

Źródło: Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie