czwartek, 16 maja 2019

W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ GROSZE ZNÓW ZAGRAJĄ ROLE W CZĘSTOCHOWSKIM TEATRZE!

Po raz piąty 18 maja świętować będziemy DZIEŃ TEATRU PUBLICZNEGO.

W tym roku w akcji „BILET DO TEATRU ZA 350 ZŁ” organizowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego udział weźmie ponad 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast!


W ramach akcji częstochowski Teatr 22 maja zaprezentuje spektakl „CZYŻ NIE DOBIJA SIĘ KONI?” w reż. Magdaleny Piekorz.

Sprzedaż biletów za 350 groszy rozpocznie się 18 maja w kasie Teatru od godz. 10.00.
Liczba miejsc ograniczona!

Dla widzów, którym 18 maja nie uda się zakupić biletów za 350 groszy przygotowano niespodziankę. Serdecznie zapraszamy!

Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie przypomina:
  • jedna osoba może kupić tylko dwa bilety
  • nie przyjmujemy rezerwacji na przedstawienie w ramach akcji "bilet za 350 groszy"
  • bilety za 350 groszy sprzedajemy tylko na przedstawianie "Czyż nie dobija się koni?" prezentowane 22 maja 2018 o godzinie 18:00
  • bilety można kupić tylko w kasie Teatru
Pozostałe spektakle „Czyż nie dobija się koni?” w regularnej cenie zaprezentowane zostaną 23 maja (czwartek) o godz. 19.00 oraz 13 i 14 czerwca (czwartek, piątek) o godz. 19.00.

*****

Ważnym aspektem tegorocznej akcji będzie próba pogłębienia wiedzy o tym, jakie czynniki wpływają na sukces teatru. Na to pytanie spróbuje odpowiedzieć pilotażowe badanie w formie ankiety internetowej, które wystartuje również 18 maja. Ankieta dostępna będzie na stronie www.ocenteatr.pl oraz na stronach teatrów biorących udział w akcji.


Dzień Teatru Publicznego i akcja „Bilet do teatru za grosze” to nie tylko ukłon w stronę widzów, dla których czynimy teatr bardziej dostępnym, ale też próba zwrócenia uwagi, że teatry działające w określonych warunkach, miejscach i społecznościach tworzą wielką, wyjątkową w skali świata, sieć. W Polsce działa obecnie 121 teatrów publicznych, które coraz częściej stają się przestrzeniami debaty, miejscami, w których prowadzone są aktywności społeczne, obywatelskie i edukacyjne. To wykracza daleko poza autonomię artystyczną i lokalność.

Pomysł akcji "Bilet do teatru za grosze" zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie istnienia. Majowe wydarzenie, w które zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych z całej Polski, było jednym z najważniejszych punktów obchodów. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale.

Szczegółowe informacje na temat akcji oraz wszystkich spektakli „granych za grosze” znajduje się na stronie www.dzienteatrupublicznego.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja „Bilet do teatru za 350 groszy” finansowana jest z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.