poniedziałek, 29 sierpnia 2016

Świetny występ częstochowskich nordicowców w Elblągu

Elbląski Las Bażantarnia gościł w sobotę śmietankę polskiego, choć nie tylko, światka nordic walking. Rozegrany został tam piąty etap Pucharu Polski, któremu po raz pierwszy w historii przyznano rangę Pucharu Świata.

Na trudnej górskiej trasie, co wydawałoby się niespotykane biorąc pod uwagę lokalizację Elbląga, zaprezentowało się czternastu reprezentantów Viking Nordic Team Częstochowa.
W zorganizowanych przez Polską Federację Nordic Walking zawodach nasi kijkarze wywalczyli sześć miejsc na podium.
Na dystansie 5 km zwyciężyli w klasyfikacji generalnej oraz kategorii M30 Karol Stiller przed Michałem Zarębskim, a Paweł Stępniewski zajął trzecie miejsce w kategorii M18. Na dystansie 10km w kategorii K30 zwyciężyła Mariola Pasikowska, drugie miejsce w kategorii M30 zajął Daniel Wojtasiński, a trzeci w kategorii M50 był Mariusz Reczulski.