poniedziałek, 20 czerwca 2016

[SPOTR] Kolejny międzynarodowy sukces częstochowskich kijkarzy

W sobotę, 18 czerwca, w słowackich Tartach zostały rozegrane drugie Mistrzostwa Europy w crossowym nordic walking.

W miejscowości Strbske Pleso w dwudziestosześcioosobowej polskiej ekipie wystąpiło dwoje reprezentantów drużyny Viking Nordic Team Częstochowa - Jarosław Pietrzyk i Daniel Wojtasiński. Na bardzo trudnej dwunastokilometrowej, wysokogórskiej trasie nasi zawodnicy uzyskali świetny wynik.
Brązowym medalistą w kategorii mężczyzn M30 został Daniel Wojtasiński, a czwarte miejsce zajął Jarosław Pietrzyk. To kolejny brązowy medal w zawodach tej rangi dla częstochowskiej drużyny w przeciągu dwóch tygodni - w pierwszą sobotę czerwca Daniel zdobył medal tego samego kruszcu na Mistrzostwach Europy na dystansie 10 km w niemieckim Roding.
Świetne rezultaty uzyskali również inni reprezentanci regionu - mistrzynią Europy w kategorii K30 została Mariola Pasikowska z Żarek, a wicemistrzem w kategorii M30 Artur Biłek z Lublińca.