
Za wyższością imprez na stojąco nad „zasiadanymi” przemawia również fakt, że te drugie są zarezerwowane tylko dla formalnych, eleganckich uroczystości. A takie konwencje raczej nie sprawdzą się podczas wystrzałowych, finezyjnych zabaw karnawałowych. Należą do nich m.in. bankiet i uroczysty obiad, które mogą być co prawda tłem balu maskowego, ale są skupione tylko na jedzeniu. Podczas nich kilkudaniowy, rozpoczynający się od przystawki posiłek, jest podawany do stołu przez obsługę lub gospodarza. Naturalnie, goście mają kontakt jedynie z osobami siedzącymi bezpośrednio obok. Dlatego też, te formy przyjęć są mniej dynamiczne od tych na stojąco. Do tego ich organizacja związana jest z większymi nakładami. Przecież przyrządzenie posiłków i nakrycie stołów dla zaproszonych gości jest czasochłonne i nie należy do najtańszych. Zresztą mogą się udać tylko gdy mamy wystarczająco dużo miejsca, o wiele więcej niż wymaga tego szwedzki stół i food bar.
Organizując imprezę ostatkową, pamiętaj aby zapewnić gościom wystarczającą ilość miejsca do zabawy i tańca. Korzystając z powyższych wskazówek, z pewnością urządzisz zabawę, która na długo pozostanie w pamięci gości.
Ciekawą propozycją na zabawę ostatkową będą:
Kieszonki schabowe z sałatką serową
Składniki: schab pieczony ZM Pekpol, ok. 300 g; ser żółty, 150 g; 1 łyżka groszku konserwowego; 1 papryka konserwowa; 2 ogórki konserwowe; pieprz do smaku; 2 łyżki majonezu; natka pietruszki; sałata do dekoracji
Wykonanie:
Ser żółty i ogórki konserwowe zetrzeć na tarce na grubym oczku. Paprykę pokroić w cienkie paseczki, a natkę pietruszki posiekać. Dodać groszek konserwowy, majonez, pieprz do smaku i dokładnie wymieszać. Schab pieczony pokroić w grubsze plasterki i przeciąć na środku, tak by utworzyć swego rodzaju kieszonki. Kieszonki wypełniamy sałatką serową, następnie wykładamy na półmisek i dekorujemy sałatą.
Smacznego!
Przepis według przepisu szefa Dworu Korona Karkonoszy, Roberta Muzyczki: