czwartek, 13 września 2018

Częstochowscy kijkarze zakończyli zmagania w Pucharze Polski

W sobotę w Hajnówce odbył się siódmy etap Pucharu Polski Nordic Walking, a jednocześnie finał dziewiątej edycji najstarszego, największego i najbardziej prestiżowego cyklu w Polsce.

Częstochowscy nordicowcy święcili sukcesy zarówno indywidualne, jak i drużynowe.
Drużyna Viking Nordic Team Częstochowa została trzecią drużyną w kraju na 248 sklasyfikowanych. Ponadto w klasyfikacjach poszczególnych dystansów Vikingowie zajmowali odpowiednio - drugie miejsce na dystansie półmaratonu oraz trzecie miejsca na dystansach pięciu i dziesięciu kilometrów.
Indywidualnie zdobywcami Pucharu Polski 2018 zostali - Daniel Wojtasiński (5 km M40) i Bogdan Barczyk (półmaratom M50). Drugie miejsca zajęli - Ewa Dusiel (5 km K50), Agnieszka Kolarska (5 km K30), Jarosław Pietrzyk (półmaraton M30) oraz dwukrotnie Ewelina Suriak (połmaraton i 10 km K18), a trzecie Bożena Jurczyńska (5 km K55), Mariola Pasikowska (10 km K30), Janusz Kubat (5 km M45), Michał Zarębski (5 km M30) i Bartłomiej Dębski (5 km M40). Ponadto na drugim miejscu kategorii M30 dystansu pięciu kilometrów stanął reprezentant Zabieganych Częstochowa Dariusz Bińczyk.