wtorek, 5 marca 2019

Otwarcie Centrum Medycznego Synexus w Częstochowie

Centrum Medyczne Synexus w Częstochowie zlokalizowane na terenie Centrum Medycznego Klara przy ulicy Wały Dwernickiego 43/45 już otwarte dla pacjentów. Morfologia, glukoza, lipidogram czy badanie wątroby FibroScan to tylko przykłady badań, które bezpłatnie można już wykonać w nowej placówce Synexus.


Centra Medyczne Synexus to międzynarodowa sieć przychodni zlokalizowanych na całym świecie. Placówka w Częstochowie jest pierwszą w tym regionie, ale mieszkańcy województwa śląskiego mogą również skorzystać z usług poradni w Katowicach. Pozostałe ośrodki sieci w Polsce znajdują się w Gdyni, Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. W tym roku powstanie również nowa placówka w Łodzi. Synexus zajmuje się głównie prowadzeniem programów profilaktycznych oraz badań klinicznych w wielu obszarach terapeutycznych.

Otwarcie Centrum Medycznego Synexus w Częstochowie to dobra wiadomość dla tutejszych lekarzy i pacjentów. Poprzez dostęp do realizowanych na całym świecie badań klinicznych nowych leków, jedni i drudzy zyskują nowe opcje do wyboru w codziennej praktyce leczenia i bycia leczonym. Szczególnie mówię tu o sytuacjach, kiedy z jakiegoś powodu obecnie dostępne zrejestrowane terapie nie są wystarczające dla tego konkretnego człowieka, by rozwiązać jego medyczny problem. Wówczas może pojawić się eksperyment, podczas którego bada się możliwości polepszenia sytuacji takich pacjentów.


Wiadomo że każdy nowy lek przechodzi fazę eksperymentu poprzedzającą jego zarejestrowanie. Nie bójmy się jednak negatywnych skojarzeń z tym okresem, starajmy się każdego dnia je odczarowywać. Zarejestrowane w odpowiednim urzędzie i zaakceptowane pod kątem etycznym eksperymenty – badania kliniczne  - są potrzebne by móc zaproponować nowe terapie pacjentom dziś i jutro, także naszym dzieciom i wnukom. Centrum Medyczne Synexus, dzięki profesjonalizmowi i ogromnemu doświadczeniu naszej organizacji, zapewnia prawidłowy przebieg badań, minimalizację ryzyk dla pacjentów oraz komfort wizyt, zarówno dla nich, jak i ich lekarzy. – podkreśla Lek.med. Łukasz Więch.

W przychodni pracuje 10 lekarzy, a wśród nich specjaliści medycyny rodzinnej, chorób wewnętrznych, hematologii, kardiologii, gastroenterologii, neurologii, ortopedii, dermatologii. Na pacjentów czeka 4 nowocześnie wyposażone gabinety, gdzie można wykonać bezpłatne badania kontrolne m. in. dla osób z cukrzycą, chorobą zwyrodnieniową oraz problemami kardiologicznym.
Centrum Medyczne w Częstochowie mieści się przy ul. Wały Dwernickiego 43/45, otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:00.


Centra Medyczne Synexus cieszą się w Polsce uznaniem wśród pacjentów. Powstanie nowego oddziału Synexus w Częstochowie sprawia, że nowe możliwości diagnostyki i leczenia w ramach programów profilaktycznych oraz badań klinicznych stają się dostępne dla pacjentów w regionie. Każdy pacjent, zarówno z Częstochowy, jak i  powiatów częstochowskiego i powiatów ościennych ma możliwość skorzystania z szerokiego pakietu bezpłatnych badań oraz konsultacji u lekarzy specjalistów z różnych dziedzin. Nasze Centrum jest zlokalizowane na terenie Centrum Medycznego Klara w Częstochowie. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. - podkreśla dyrektor ośrodka Katarzyna Korgól

Synexus cieszy się w Polsce zaufaniem zarówno wśród lekarzy jak i pacjentów. Wyrazem tego było otrzymanie w marcu 2015 roku zaszczytnego tytułu Przyjaźni Seniorom w kategorii bezpłatne badania profilaktyczne w ramach ogólnopolskiego Konkursu Srebrnej Gospodarki „Przyjaźni Seniorom”.


 ****
 


O Synexus
Pierwsza przychodnia Synexus powstała w 1992 r. w Wielkiej Brytanii. Dziś na całym świecie funkcjonuje 55 placówek zlokalizowanych m.in. w Polsce, Niemczech, Bułgarii, Rumuni, Czechach, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, Indiach, Stanach Zjednoczonych, na Ukrainie, Węgrzech i w Republice Południowej Afryki.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz